VIDEO / Show TOTAL cu tribunele goale! Ţucudean, gol la debut

Final de meci! Steaua a cîştigat cu 3-0 prima manşă din semifinalele Cupei Ligii....
18.02.2015 | 23:45
VIDEO  Show TOTAL cu tribunele goale Tucudean gol la debut

Min. 91: Bourceanu a trimis un şut periculos dar Lung prinde cu siguranţă.

Min. 86: GOOOOOL STEAUA! Rusescu înscrie cu un şut puternic din interiorul careului, după o pasă perfectă trimisă de Chipciu.

Min. 83: O nouă şansă de gol pentru Steaua! Chipciu ajunge în careu, dar trimite un şut pe lîngă poartă.

Min. 78: O nouă ocazie de gol a Stelei. Papp trimite mingea puţin peste poartă.

Min. 74: Schimbare la Steaua: a ieşit Ţucudean şi a intrat Neagu.

Min. 71: Fatai trimite primul şut spre poarta Stelei, însă mult peste.

Min. 70: Schimbare la Steaua: a intrat Bourceanu şi a ieşit Popa.

Min. 69: Ţucudean înscrie un nou gol, însă atacantul se afla în ofsaid şi golul a fost anulat.

Min. 60: Jocul din partea secundă este modest, în primele 15 minute lipsind ocaziile.

Min. 51: Rus primeşte al doilea galben şi este eliminat.

Min. 47: Primele cartonaşe galbene din acest meci. Rus şi Tănase au fost avertizaţi.

A început repriza secundă!

Schimbare la Steaua: intră Rusescu în locul lui Prepeliţă!

Min 45: Final de primă repriză

Min 33: GOOOOOLLLLLL!  Lung jr respinge greşit o minge, iar Ţucudean, providenţial, bagă mingea în poartă

VEZI GOLUL LUI ŢUCUDEAN!

Min 15: Tănase trage din interiorul careului, dar Silviu Lung jr respinge balonul cu o intervenţie promptă

Min 14: Tănase îl găseşte excelent pe Chipciu, mijlocaşul Stelei avansează, dar şutul său trece pe lîngă poarta lui Silviu Lung jr.

Min 13: Fatai îl înlocuieşte pe Alibec

Min 8: Denis Alibec s-a accidentat la glezna dreaptă şi a cerut schimbarea.

VIDEO GOLUL LUI TĂNASE!

Min 5: Gooooolll Steaua! La următoarea fază, Tănase deschide scorul cu un şut din interiorul careului

Min 4: Adi Popa centrează periculos, dar Ben Youssef respinge

Min 1: A început partida!

UPDATE 17:45 / Gâlcă s-a decis asupra primului “11” pe care o să îl trimită pe teren. George Ţucudean, fostul atacant al rivalei Dinamo, este titular contra vicecampioanei şi urmeze să bifeze primul meci oficial în tricoul Stelei.

Steaua: Arlauskis – Papp, Luchin, Varela, Toşca – Prepeliţă, Breeveld – Popa, Chipciu, Tănase (cpt) – Ţucudean.
Rezerve: Cojocaru – Filip, Stanciu, Latovlevici, Rusescu, Neagu, Bourceanu

Astra: Lung jr. – Rus, Oros, Ben Youssef, J .Morais – Laban, Seto – G. Enache, Budescu Florescu – Alibec

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

STEAUA. Fotbaliştii Stelei s-au plîns staff-ului tehnic, după cîteva zile de pregătire în Ghencea, de starea terenurilor de antrenament, mai ales că şi  gazonul arenei centrale, pe care se va disputa meciul de azi, din semifinalele Cupei Ligii, cu Astra Giurgiu, s-a degradat şi nu este în cele mai bune condiţii.

STEAUA. Roş-albaştrii au efectuat în această iarnă două cantonamente, în Spania şi în Turcia, iar fotbaliştii au fost foarte mulţumiţi de condiţiile de pregătire din străinătate. Jucătorii au revenit în ţară în vederea startului părţii a doua a sezonului, dar au dat de condiţii diametral opuse în Ghencea! Astfel, după ce s-au întors acasă, pe 9 februarie, după două zile de pauză, jucătorii s-au reunit la stadionul Ghencea şi au început să se plîngă!

“Băi, frate, dar ăştia nu au făcut nimic la terenurile astea?”

STEAUA. FANATIK.RO a aflat că, după ce au efectuat cîteva antrenamente în complexul din Ghencea, jucătorii au început să se vaite de starea terenurilor de pregătire, iar mulţi dintre aceştia acuză dureri la glezne. “Băi frate, chiar nu au făcut nimic în pauză la terenurile astea? Sînt praf! Ne rupem gleznele. Nu se poate aşa ceva! Nu poţi să te antrenezi pe terenuri atît de tari”, au vociferat jucătorii, iritaţi şi de starea precară a gazonului arenei centrale.

Ţucudean are şanse mari să debuteze la Steaua

STEAUA. Chiar şi aşa, Costel Gâlcă a ţinut să îşi motiveze la maximum jucătorii în vederea meciului cu Astra din Cupa Ligii, deşi pe Gigi Becali nu-l interesează deloc cîştigarea acestui trofeu. Astfel, pe lîngă discuţiile purtate în vestiar cu aceştia, antrenorul clubului din Ghencea a vorbit şi în particular cu Ţucudean şi Guilherme, doi dintre jucătorii nou veniţi în această iarnă. Deşi Gâlcă nu este sută la sută decis dacă va începe cu ambii jucători titulari, surse din anturajul staff-ului tehnic au dezvăluit că fostul atacant al lui Dinamo are şanse mari să se regăsească pe teren încă din primul minut contra giurgiuvenilor.