Carousel hot news

STEAUA. Dorit în Bundesliga! Gâlcă pierde un super jucător

STEAUA. UPDATE 08:31 / Lukasz Szukala se află în ultimele şase luni de contract cu Steaua şi din ianuarie poate semna gratis cu orice echipă îl doreşte. Fundaşul a amînat pînă acum...
Autor: Claudiu Melinte | 15.11.2014 | 08:40
Lukasz Szukala si Andrei Prepelita il felicita pe Cristi Tanase dupa golul marcat

STEAUA. UPDATE 08:31 / Lukasz Szukala se află în ultimele şase luni de contract cu Steaua şi din ianuarie poate semna gratis cu orice echipă îl doreşte. Fundaşul a amînat pînă acum discuţiile cu oficialii din Ghencea privind prelungirea înţelegerii deoarece cota i-a crescut enorm în ultima perioadă şi este dorit de mai multe formaţii din străinătate. Formaţia cea mai interesată de serviciile internaţionalului polonez este Eintracht Frankfurt, iar interesul nemţilor pentru fundaş a fost dezvăluit de FANATIK.RO încă de la finalul lunii septembrie (vezi detalii). De altfel, mai mulţi emisari ai grupării din Bundesliga l-au urmărit pe Szukala inclusiv la partida dintre Georgia şi Polonia, iar germanii au rămas impresionaţi de prestaţia fundaşului. Eintracht va porni cît de curînd tratativele cu internaţionalul polonez, iar şansele ca acesta să ajungă în Bundesliga sînt foarte mari. Szukala are de ales între Bundesliga şi petrodolarii arabilor de la Al Hilal, formaţiea antrenată de Laurenţiu Reghecampf.

FOTBAL:STEAUA BUCURESTI-PETROLUL PLOIESTI 3-0,SUPERCUPA ROMANIEI (10.07.2013)

STEAUA.  Polonia a demolat-o pe Georgia la ea acasă în etapa cu numărul 4 al preliminariilor Euro 2016, scor 4-0! Lukas Szukala a fost titular şi a avut o evoluţie solidă.

În prima parte a meciului, fundaşul Stelei a pus presiune pe fundaşii adverşi la fiecare corner al Poloniei. În defensivă s-a apărat foarte bine cu excepţia unei faze în minutul 40 al meciului, atunci cînd a ratat o deposedare în propriu careu, permiţîndu-le georgienilor să trimită un şut periculos spre poartă. În cea de-a doua repriză, evoluţia stelistului a fost una fără greşeală, însă a fost ”ajutat” şi de gruzini, care au fost K.O în partea secundă, cînd de altfel au încasat toate golurile.

CLICK AICI PENTRU VIDEO CU TOATE GOLURILE MARCATE VINERI SEARA ÎN EUROPA!!!

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!