Gabriel Esanu
in Fotbal intern
10/02/2018, 17:55

Mirea a marcat de patru ori în primele 35 de minute, moment la care Steaua conducea deja cu 6-0 pe Voinţa Maia, echipă din Liga a 5-a. Au marcat : Mirea 7′, 14′, 30′, 35′; Batfoi 20′; Sitaru 29′, Predescu 80′; Cadolar 90′, anunţă as47.ro

Echipa pregătită de Marius Lăcătuş şi Ion Ion a pornit în următoarea formulă contra celor de la Voinţa Maia, formaţie din Liga a 5-a: 22 Iancu, 20 Sitaru, 19 Turbatu, 16 Vilcea, 6 Lolescu, 8 Curt, 15 Mihai Olaru, 14 Peptanus, 17 Rasdan, 11 Batfoi, 9 Mirea. Echipa in repriza a doua: 1 Chis, 25 Zamfirescu, 3 Grigore, 23 Prodan, 26 Zeciu, 21 Constantinescu, 5 Ed. Radu, 8 Curt, 24 Bogdan, 7 Patranoiu, 10 Predescu.

Florin Răsdan, cel mai important transfer realizat în această iarnă, fotbalist cu meciuri la nivelul Ligii 1, pentru Concordia Chiajna, s-a accidentat în prima repriză. Pentru moment nu există date legate de perioada de indisponibilitate. Steaua va pleca duminică în al doilea cantonament, la Cheile Grădiştei.

În repriza a doua au jucat şi doi jucători aflaţi în probe. Bogdan Cuibari, 19 ani, fost junior al lui West Ham, şi Marian Neagu, 26 de ani, fost jucător la Chiajna, Baloteşti, Berceni şi Clinceni, anunţă Prosport.