VIDEO ATMOSFERĂ Steaua-Voluntari 2-1. Debut cu 10.000 de fani! Câţiva suporteri s-au luat la bătaie în peluză

Liga 1, Steaua-Voluntari, Steaua-Voluntari live atmosfera

UPDATE, finalul meciului / Imagini cu bucuria steliştilor după victoria în faţa celor de la FC Voluntari.

UPDATE, min. 90+2 / Man reuşeste să marcheze pentru 2-1, iar Nicolae Dică şi-a făcut cruce imediat după golul stelistului.

UPDATE, min. 90 / Suporterii FCSB nu sunt mulţumiţi de rezultatul de pe tabelă şi au început să-i huiduie şi să-i fluiere pe jucătorii lui Nicolae Dică. Fanii au început deja să părăsească stadionul.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

UPDATE, min. 75 / La meciul de pe Arena Naţională asistă 10.237 de spectatori.

UPDATE, min. 55 / Bălan egalează după o gafă a lui Larie. Dică s-a aşezat spăşit pe bancă, a luat o gură de apă, iar după 30 de secunde a revenit la marginea terenului, încurajându-şi jucătorii.

Steaua-Voluntari LIVE ATMOSFERA. Cum traieste Dica meciul de debut10

UPDATE, pauză / Imagini în direct de pe Arena Naţională în pauza meciului FCSB-FC Voluntari. Nicolae Dică i-a ţinut doar 10 minute pe jucători la vestiare. Imediat după ce au ieşit pe teren au fost luaţi în primire de preparatorul fizic Lupu care a lucrat cu fotbaliştii care au evoluat în prima repriză. Denis Alibec s-a încălzit la rândul său, însă atacantul s-a antrenat cu Lupu pe durata întregii pauze.

UPDATE, min. 40 / În urma unor altercaţii în rândul suporterilor steliştii, mai mulţi fani au fost daţi afară de pe stadion după intervenţia stewarzilor.

UPDATE, min. 34 / Balauru, portarul celor de FC Voluntari, l-a faultat în careu pe Florin Tănase şi arbitrul George Găman a acordat penalty.

Steaua-Voluntari LIVE ATMOSFERA. Cum traieste Dica meciul de debut9

UPDATE, min. 11 / Prima fază aprinsă a meciului. Budescu a fost tras, evident, de tricou la marginea careului, însă George Găman a lăsat jocul să continue.

Steaua-Voluntari LIVE ATMOSFERA. Cum traieste Dica meciul de debut8

UPDATE, min. 10 / Mihai Stoica este suspendat pentru meciul cu FC Voluntari, directorul sportiv fiind out o lună după incidentele de la ultima etapă din sezonul trecut. Pe banca steliştilor, în locul lui Meme stă Marius Ianuli.

Steaua-Voluntari LIVE ATMOSFERA. Cum traieste Dica meciul de debut7

UPDATE, ora 20:58 / Nicolae Dică i-a strâns pe jucătorii săi şi i-a încurajat înaintea meciului cu FC Voluntari.

Steaua-Voluntari LIVE ATMOSFERA. Cum traieste Dica meciul de debut6

UPDATE, ora 20:38 / Până în acest moment, pe Arena Naţională s-au strâns aproximativ 4.000 de suporteri.

Steaua-Voluntari LIVE ATMOSFERA. Cum traieste Dica meciul de debut5

UPDATE, ora 20:23 / Jucătorii FCSB au ieşit pe teren pentru încălzirea de dinaintea meciului cu FC Voluntari.

UPDATE, ora 20:13 / Meciul dintre Steaua şi FC Voluntari se va disputa cu acoperişul stadionului tras. Motivul este acela că în Bucureşti, la ora disputării partidei, sunt şanse foarte mari să plouă.

Steaua-Voluntari LIVE ATMOSFERA. Cum traieste Dica meciul de debut3

Meciul dintre Steaua şi FC Voluntari care se joacă azi, de la ora 21:00, în prima etapă din sezonul 2017-2018 al Ligii 1, înseamnă şi debutul lui Nicolae Dică pe banca tehnică a formaţiei "roş-albastre" din postura de antrenor princpal, după ce în anii anterior a fost secundul lui Costel Gâlcă şi Mirel Rădoi.

FANATIK.RO vă va prezenta toate momentele cheie din timpul meciului Steaua-Voluntari, chiar de la "Naţional Arena", care îl au în prim plan pe Nicolae Dică şi atmosfera creată în jurul antrenorului "roş-albaştrilor" la meciul de debut.

Pe parcursul carierei, Nicolae Dică a fost antrenor secund la Steaua Bucureşti în sezoanele 2013-2014 şi  prima parte din 2015-2016, a stat pe banca celor de la FC Argeş în perioada când se numea SCM Piteşti, iar în luna iulie a fost numit antrenor principal la Steaua.