“Stejarii” învinşi din nou în Georgia! România a terminat pe doi în Cupa Naţiunilor

România a pierdut meciul din Georgia, din cadrul Cupei Europene a Naţiunilor şi a terminat competiţia pe locul 2. Obiectivul "stejarilor" a fost atins, însă acum 2 săptămâni, când România...
Autor: Marian Popovici | 15.03.2014 | 17:30

România a pierdut meciul din Georgia, din cadrul Cupei Europene a Naţiunilor şi a terminat competiţia pe locul 2. Obiectivul “stejarilor” a fost atins, însă acum 2 săptămâni, când România şi-a asigurat prezenţa la Campionatul Mondial de rugby din Anglia, în anul următor.

“Stejarii” au cedat în Georgia cu scorul de 9-22, în faţa unei echipe susţinute frenetic de 25.000 de fani. România a început bine meciul de la Tbilisi, prin cele 3 lovituri de pedeapsă transformate de Florin Vlaicu, însă gruzinii au întors scorul şi la pauză tabela arăta 9-16 în favoarea gruzinilor.

România nu a mai punctat în repriza secundă şi trebuie să se mulţumească cu locul 2 în Cupa Europeană a Naţiunilor. “Stejarii” şi-au aflat şi adversarii de la Cupa Mondială fiind în grupă cu Franţa, Irlanda, Italia şi Canada.