Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

Conducătorul de joc din NBA a revenit pe parchet după ce a lipsit în ultimele şase meciuri din cauza unei accidentări la gleznă, dar a ieşit din nou accidentat în sfertul al treilea al partidei dintre Golden State Warriors şi Atlanta Hawks, pe care formaţia lui Curry a câştigat-o cu 106-94.

Curry a suferit la prima vedere o entorsă la genunchi, după ce JaVale McGee, colegul său, a căzut pe el în momentul în care a încercat să blocheze o aruncare. Starul campioanei urmează să fie supus unei radiografii, iar în funcţie de verdictul medicilor se va stabili cu exactitate perioada în care va absenta.

Curry a avut o evoluţie excelentă împotriva lui Hawks

Dublul câştigător al titlului de MVP a marcat 29 de puncte în cele 25 de minute petrecute pe parchet în duelul cu Atlanta Hawks, fiind autorul a şapte pase decisive. Golden State Warriors mai are de jucat 10 meciuri în sezonul regulat, dar echipa antrenată de Steve Kerr nu se poate baza pe Kevin Durant, Draymond Green, Klay Thompson şi Steph Curry, practic toţi cei 5 titulari.