Wolfsburg – Bayern Munchen 1-3. Lewandowski a reușit o “dublă”. Robben, eliminat! Video

20.10.2018 | 18:34
Wolfsburg  Bayern Munchen 13 Lewandowski a reusit o dubla Robben eliminat Video

Wolfsburg – Bayern, s-a jucat în etapa a opta din Bundesliga, sâmbătă după-amiază, de la ora 16:30, în direct la Telekom Sport 2, cu streaming online pe FANATIK.RO. Bavarezii s-au impus cu scorul de 3-1, la capătul unui meci în care Robben a fost eliminat pentru cumul de cartonașe. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE 18.33 / Wolfsburg – Bayern Munchen, scor final 1-3!

UPDATE, ora 18.17 / Bayern reușește să marcheze și în 10 oameni, prin Rodriguez.

UPDATE, ora 17.55 / Weghorst reduce din diferență pentru Wolfsburg.

UPDATE, ora 17. 45 / Robben primește al doilea cartonaș galben și este eliminat.

UPDATE, ora 17.39 / Lewandowski face “dubla” și Bayern conduce cu 2-0.

UPDATE, ora 17.03 / Robert Lewandowski deschide scorul pentru Bayern în minutul 30.

UPDATE, ora 16.30 / A început confruntarea Wolfsburg – Bayern Munchen. Echipele de start:

Bavarezii au în acest moment patru meciuri consecutive fără victorie, iar postul lui Niko Kovac este amenințat. Jocul modest a fost criticat inclusiv de fotbaliștii de la Bayern Munchen, semn că noul antrenor are parte de o misiune tot mai dificilă.

Streaming online gratuit pentru Wolfsburg – Bayern la Telekom Sport 2

Un streaming online va fi disponibil pe FANATIK.RO pentru cei care doresc să vadă partidă pe internet, sâmbătă, începând cu ora 16:30. Este alternativa perfectă dacă nu aveți în grila TV postul Telekom Sport 2, singurul care transmite meciul Wolfsburg – Bayern.

E greu de crezut că șefii lui Bayern vor lua decizia de a-l concedia pe Niko Kovac în cazul unui eșec suferit la Wolfsburg, atât timp cât situația nu se complică prea mult și în cupele europene, acolo unde bavarezii au comis-o de asemenea, remizând în runda precedentă 1-1 pe teren propriu cu Ajax.

Wolfsburg, adversarul preferat al bavarezilor

Au fost momente de-a lungul istoriei când Bayern a suferit înfrângeri grele și neașteptat cu Wolfsburg, însă, în general, bavarezii au învins acest adversar cu ușurință, de multe ori la scor. Spre exemplu, în aprilie 2017, Bayern câștiga cu 6-0 chiar în fieful lui Wolfsburg. În plus, trupa de pe Allianz Arena are o singură înfrângere în timpul regulamentar de joc în fața „lupilor” în ultimii opt ani.

Dacă Bayern traversează în prezent un moment dificil, Wolfsburg o duce încă și mai rău. Are cinci meciuri consecutive fără victorie, asta după ce în debutul stagiunii obținuse trei succese la rând, două dintre ele extrem de important, cu Schalke și cu Leverkusen.

Cam așa a început stagiunea și pentru Bayern, cu șase victorii la rând în toate competițiile. Ceva s-a rupt însă după remiza de acasă cu Augsburg. A urmat apoi o înfrângere cu 0-2 la Berlin, împotriva Herthei. Bavarezii n-au dat semne de revenire nici în UEFA Champions League, acolo unde au remizat cu Ajax, scor 1-1. Mai mult, în runda dinaintea acestei pauze competiționale au suferit una dintre cele mai complicate înfrângeri din istoria lor în Bundesliga, scor 0-3, acasă, cu Borussia Monchengladbach.

Un lucru e sigur: vom vedea goluri! S-a marcat de ambele părți în fiecare din precedentele șapte jocuri disputate acasă de Wolfsburg.