Nicio categorie

Suedia – Anglia 0-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! Anglia în semifinale

07.07.2018 | 18:59
Suedia - Anglia 0-2 la CM 2018. Vezi rezumatul!

Anglia este a 3-a formaţie care se califică în semifinalele Campionatului Mondial 2018 după Franţa şi Belgia. Formaţia britanică a trecut de Suedia, 2-0, într-o partidă în care Harry Maguire şi Dele Alli au înscris golurile trupei lui Southgate.

Maguire a deschis scorul în minutul 30 cu o lovitură de cap în urma unui corner executat excelent de către Ashley Young. Avantajul englezilor a fost majorat în minutul 59 de către Dele Alli, mijlocaşul celor de la Tottenham reuşind şi el să înscrie cu o lovitură de cap la o centrare venită de la Jesse Lingard.

Anglia ar putea da peste echipa gazdă în semifinale

Britanicii se vor duela pe 11 iulie, în a doua partidă din semifinalele turneului din Rusia, cu învingătoarea partidei dintre ţara gazdă şi Croaţia. Duelul dintre cele două formaţii se poate vedea LIVE VIDEO pe fanatik.ro de la ora 21:00.