Așadar, fără să stea pe gânduri, Gigi Becali și-a schimbat toți leii în euro și a pierdut 1 milion de euro la conversie. Cu toate acestea, l-a susținut pe Simion pe considerente religioase, fiind împotriva politicii de tip ”curcubeu” pe care ar putea să o promoveze Nicușor Dan.
”Am pierdut peste 1 milion de euro că am schimbat toți leii în euro că îmi era frică că iese el. Pe cuvântul meu de onoare”, a explicat Gigi Becali într-o intervenție în direct la Profețiile lui Don Mitică.
”Nu cred așa ceva. Toți leii pe care-i aveați i-ați schimbat în euro? Toți?”, a replicat Horia Ivanovici, moderatorul emisiunii. Mai apoi, Gigi Becali a dezvăluit care sunt cele trei mari greșeli care l-au costat pe Simion victoria.
”Toți leii și am pierdut 1 milion de euro. Nu contează ce am schimbat sau nu. Gata, nu spun ce, am pierdut 1 milion de euro. Pentru că eu i-am spus bă George ai făcut trei mari greșeli. Una, marketing cu casele, 500.000 dai afară, și dacă ai câștigat și ai făcut-o perfect.
Apoi că intră prim ministru până la ordinea constituțională, că faci referendum. Păi, oamenii vor scandaluri?”, a completat Becali. Mai mult, trecând peste ”politica de tip curcubeu” pro LGBTQ+ pe care ar putea să o implementeze Nicușor Dan, Becali crede că primarul Capitalei nu este tocmai o alegere proastă.
”M-am uitat la Nicușor ăsta. M-am gândit până la urmă, ia stai ce zice omul, că va respecta Constituția. Dacă partidele nu vor nu-l bagă pe Bolojan, va respecta partidele. Dacă omul zice că respectă legea. Băi Horia, nici nu poate să facă ăsta dictatură. Cine va dicta, acum? Băsescu, va conduce Băsescu iar”, a completat Becali.
Mitică Dragomir a intervenit și el în discuție și l-a lăudat pe Nicușor Dan. ”Nu, va conduce el. Fiți atenți ce vă spun. E mai presus de tot ce gândim noi. Vă spune un om bătrân. Să vezi câte lucruri noi vor apărea acum”, a explicat Oracolul FANATIK.
Sceptic, Gigi Becali a anunțat că nu-l vede bine pe Nicușor Dan dacă va adopta ”politica franceză de curcubeu”. ”Eu nu cred, că dacă o să promoveze politică de asta de curcubeu. Dacă o să promoveze politica franceză nu e bine”, a explicat Becali.