Video. Meci nebun pentru Sumudică! Gol anulat în minutul 90+7

Sorin Dumitrescu
in Stiri sportive
15/04/2018, 15:28

Marius Şumudică a trecut în ultimele meciuri prin cele mai negre momente de când antrenează în Turcia. Kayserispor a devenit ciuca bătăilor severe, 0-5 acasă cu Fenerbahce şi 0-4 cu Trabzonspor. În acest weekend, introducând toţi jucătorii aduşi din Liga1 vara trecută a regăsit gustul victoriei: Kayserispor – Genclirbirligi 3-2.

Cu Silviu Lung junior în poartă, Tiago Lopes în apărare, Săpunaru la închidere, Boldrin şi De Amorim Kayserispor a făcut o primă de vis cu Genclerbirligi, fosta echipă a lui Bogdan Stancu, aflată în mare pericol de retrogradare.

Şumudică revine în lupta pentru Europa League

Boldrin a deschis scorul, relunând simplu, din câţiva metri balonul revenit din transversală după superba lovitură liberă a lui Atila Turan, iar spre finalul primei părţi Boldrin l-a angajat ca la carte pe De Amorim, care a mărit avantajul la 2-0.

În a doua parte oaspeţii au fost mult mai activi şi au redus din handicap prin Sessagnon din penalty., dar în minutul 73 Turuc a risipit emoţiile şi a ridicat scorul la 3-1, conferind mai multă linişte tehnicianului român. Oaspeţii nu au cedat şi cu cinci minute înainte de final au mai punctat odată. Finalul a fost unul tensionat, echipa lui Şumudică fiind la un pas să fie agalată. Oaspeţii au introdus mingea în poartă, dar arbitrul nu a validat reuşita. VEZI AICI GOLURILE DIN MECI