VIDEO. Şumi, victorie mare! A pupat arbitrul după golul victoriei

Tibi Demeter
în Stiri sportive
23/10/2017, 00:01
VIDEO. Şumi, victorie mare! A pupat arbitrul după golul victoriei GALERIE FOTO

Echipa pregătită de tehnicianul român a deschis scorul în minutul 50 prin Deniz Turuc, dintr-o lovitură de la 11 metri, în timp Ryan Mendes a majorat avantajul peste 14 minute, la o fază în care oaspeţii au cerut henţ. După gol, Şumi a oferit faza meciului pupându-l pe al patrulea arbitru. Konyaspor, aflată în zona retrogradării, a izbutit să marcheze golul de onoare în ultimul minut prin Omer Sahiner. VEZI VIDEO MAI JOS

Cristi Săpunaru, internaţionalul român, a fost integralist în formaţia lui Marius Şumudică, în timp ce Silviu Lung Jr.  nu s-a aflat pe foaia de joc. Fernando Boldrin, fostul jucător de la Astra şi FCSB, a evoluat 60 de minute şi a ratat o ocazie importantă la scorul de 0-0. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Echipa lui Şumudică este peste Beşiktaş sau Fenerbahce în clasament

Trupa condusă de tehnicianul care a cucerit titlul de campion în România se află pe locul patru în clasament la egalitate cu Goztep şi Akhisar Belediye, fiind deasupra unor echipe precum Beşiktaş, Fenerbahce sau Istanbul Başakşehir, surpriza din ultimul sezon. Galatasaray – Fenerbahce este derby-ul etapei în prima ligă din Turcia. Şumudică a oferit şi un moment amuzant în timpul jocului, imediat după golul doi s-a dus şi l-a pupat pe al patrulea arbitru al meciului, într-un moment care a amintit de celebrul moment în care l-a pupat pe Teo Crăciunescu, într-o partidă din Liga 1.

Tot astăzi, Antwerp, echipa antrenată de Ladislau Boloni în Belgia, a pierdut pe terenul liderului FC Bruges, scor 1-0. Noua echipă a tehnicianului român este nou promovată în Jupiler League şi se află pe locul al cincelea, fiind urmată de Mouscron, club la care activează Dorin Rotariu şi Mircea Rednic.