Adrian Căpriţă
în STIRI INTERNATIONALE
02/11/2015, 19:31
Surpriză imensă în Bulgaria! Ludogoreţ, bătută de o echipă din a doua jumătate a clasamentului GALERIE FOTO

Surpriză de proporţii în Bulgaria, unde Lokomotiv Plovdiv a cîştigat cu 2-0 meciul cu Ludogoreţ, campioana Bulgariei.

Oaspeţii, cu Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru titulari, au primit cele două goluri în repriza secundă, în minutele 65 (Bakalov) şi 88 (Gargorov).

În urma acestei înfrîngeri, Ludogoreţ a rămas la patru puncte în spatele liderului Levski, care a cîştigat deplasarea de la Montana. Tot 24 de puncte, la egalitate cu trupa din Razgrad, are şi Litex Loveci, trupa antrenată de Laurenţiu Reghecampf.

Andrei Prepeliţă a fost introdus în minutul 76 pe teren, în locul lui Kerchev. Atît Cosmin Moţi, cît şi Claudiu Keşeru, au jucat tot meciul şi au fost avertizaţi cu cîte un cartonaş galben.