Life

Survivor România: ediția din 23 mai 2022. Marian Drăgulescu a fost eliminat!

Survivor România: ediția din 23 mai 2022 vine cu noi jocuri solicitante pentru cei 7 concurenți rămași în cursa pentru marele premiu. Cine va fi eliminat?
23.05.2022 | 23:53
Survivor Romania editia din 23 mai 2022 Marian Dragulescu a fost eliminat
Marian Drăgulescu, eliminat de la Survivor România în ediția din 23 mai 2022. Foto: PRO TV
23-05-2022
20:54

Marian, primele declarații după eliminare

„Mă bucur nespus de mult că am acceptat această provocare. A fost o experiență unică în viața mea. Mă bucur că am ajuns până în acest punct.

Îi felicit pe colegii mei și le urez succes în continuare. Cel mai bun să câștige. O ușă se închide pentru mine, dar sunt convins că alte oportunități se vor deschide pentru mine”, a spus Marian Drăgulescu după ce a fost eliminat.

23-05-2022
20:52

Marian a fost eliminat

Marian Drăgulescu a primit mai puține voturi decât Ionuț Popa din partea telespectatorilor. Prin urmare, fostul campion la gimnastică a fost eliminat.

23-05-2022
20:39

Ionuț Popa, nominalizat de Elena Chiriac

Deținătoarea colanului pentru imunitate, Elena Chiriac, l-a nominalizat direct pe Ionuț Popa.

„Votul meu este unul strategic. Îl consider o persoană puternică. Azi îmi permit să zâmbesc”, a declarat Elena.

23-05-2022
20:36

Marian Drăgulescu, nominalizat de grup

Ionuț Popa l-a nominalizat pe Marian Drăgulescu: „Votul meu este din punct de vedere strategic”.

Marian l-a propus spre eliminare pe Blaze, cu care până acum era în aceeași echipă.

Și Alex Nedelcu l-a nominalizat pe Marian, la fel ca Ionuț: „Traseele cu înălțime mică îl avantajează foarte mult”.

23-05-2022
19:59

Elena Chiriac, imună

Elena Chiriac a câștigat finala ediției în fața lui Blaze.

Luptătoarea de taekwondo și-a asigurat încă o zi la Survivor România. Concurenta va face o nominalizare directă în cadrul consiliului și nu poate fi nominalizată.

23-05-2022
19:32

Elena, a doua finalistă

A fost nevoie de trei runde pentru ca Elena Chiriac să își câștige locul în finală!

Ultimul duel se va da, așadar, între Elena și Blaze!

23-05-2022
19:29

Blaze, primul finalist al zilei

Blaze a trecut de Oana Ciocan în semifinala ediției.

El este primul finalist al jocului de azi.

23-05-2022
19:12

Oana Ciocan și-a făcut degetele praf

Captură PRO TV

Oana Ciocan l-a confruntat pe Blaze. A obținut punctul cu prețul sângelui, la propriu.

Concurenta s-a tăiat la degete când a urcat pe frânghiile de pe traseu, însă în ciuda accidentării a continuat până la capăt.

Alex Delea a câștigat în prima intrare pe traseu cu Elena Chiriac. Urmează punctele decisive.

23-05-2022
19:05

Elena Chiriac și Blaze, ceilalți semifinaliști

Blaze a luat al doilea punct și, astfel, s-a calificat și el în semifinala jocului de astăzi. Nedelcu a fost ”scos din schemă”.

Elena a punctat în a doua manșă, iar asta înseamnă că s-a ajuns la jocul de departajare. Merge mai departe Elena Chiriac!

23-05-2022
18:56

Alex Delea, al doilea semifinalist al zilei

Delea l-a învins pe Marian Drăgulescu la a doua intrare pe traseu.

Prima semifinalistă este Oana Ciocan, care a câștigat proba contracronometru.

23-05-2022
18:54

Ionuț Popa, duel cu Elena Chiriac

Ionuț Popa a intrat pe traseu împotriva Elenei Chiriac.

Ionuț a avut ceva probleme la proba de final, cu toate că a ajuns cu secunde bune înaintea Elenei. Punctul a fost câștigat de Popa!

23-05-2022
18:42

Delea și Blaze au câte un punct

Prima manșă a fost adjudecată de Alex Delea! Acesta are un punct.

Blaze l-a învins pe Nedelcu în duelul cu acesta.

23-05-2022
18:37

Cine cu cine se duelează

Primele trei dueluri în urma intrărilor individuale pe traseu: Marian cu Delea, Nedelcu cu Blaze, Ionuț cu Elena.

Concurenții intră pe același traseu, doar că de data aceasta se confruntă și nu mai joacă contratimp.

23-05-2022
18:16

Oana Ciocan, calificată direct în semifinala ediției

Blaze s-a accidentat pe traseu, însă nu a fost ceva grav. Oana Ciocan a avut cel mai bun timp.

Iată cum au evoluat ceilalți cinci concurenți: Blaze – 2 min. 03 secunde; Elena Chiriac – 02:02:07 sutimi; Alex Delea – 01:30 secunde; Oana Ciocan – 01:27 secunde; Alex Nedelcu – 01:46 secunde.

23-05-2022
18:10

Ionuț, timp mai bun decât Marian

Marian Drăgulescu a pornit primul pe traseu. Gimnastul a obținut un timp de 02 minute și 9 secunde.

Ionuț a parcurs traseul în 2 minute și 2 secunde și trece în fața lui Marian.

23-05-2022
18:01

Cum se joacă azi

Concurenții vor intra pe traseu contratimp. Cel care efectuează cel mai bun timp merge direct în semifinală.

S-a ajuns la această variantă deoarece concurenții sunt în număr impar.

23-05-2022
17:33

Blaze insinuează că Elena Chiriac se dă pe lângă Marian Drăgulescu

„L-am susținut pe Marian de la bun început, nu de la jumătatea concursului”, a declarat Elena într-o discuție în contradictoriu cu fostul ei coechipier, Blaze.

Concurentul a insistat asupra faptului că Elena s-a sucit în momentul în care a observat că Marian începe să câștige tot mai multe puncte, insinuând că a vrut astfel să își asigure șederea pe mai departe.

Ediția din 23 mai 2022 a competiției Survivor România ar putea aduce o nouă eliminare-surpriză, așa cum PRO TV ne-a obișnuit deja. Având în vedere eliminarea Ștefaniei Ștefan, cea mai bună concurentă din punct de vedere sportiv, orice s-ar putea întâmpla de acum înainte, pe ultima sută de metri spre marea finală.

Survivor România: ediția din 23 mai 2022

De altfel, au apărut deja câteva speculații despre cine ar fi sigur în finala concursului. Elena Chiriac se pare că și-a asigurat locul în ultima etapă a competiției, potrivit paginii de Instagram Viperele vesele.

Cele mai mare șanse să câștige acest concurs le are, în continuare, unul din membrii echipei Tigrilor. Mulți dintre telespectatori pariază pe Ionuț Popa și Alex Nedelcu.

În ediția din 22 mai, după cum spuneam mai sus, cea care a părăsit competiția a fost Ștefania Ștefan. Eliminarea ei a indignat o mare parte a publicului care urmărește de luni bune acest concurs de televiziune.

„Totul este scris în cărți, poate atât a fost învățătura mea pentru mine, m-au schimbat multe lucruri în bine. Am dat tot ce am putut, sunt mândră”, a spus Ștefania Ștefan după ce a aflat că visul ei de a câștiga s-a spulberat.

În fiecare zi în etapa jocurilor individuale se dau semifinale și finale, în sensul că participanții se luptă între ei și nu în numele unei echipe.

Marian Drăgulescu a câștigat finala zilei de 22 mai

În episodul eliminării Ștefaniei, cei care au ajuns în finala acestuia au fost Marian Drăgulescu și Alexandru Nedelcu. Alex a pierdut în fața gimnastului cu scorul de 3 la 1, iar acesta a devenit automat imun.

Drăgulescu nu s-a ales doar cu imunitatea personală, ci și cu o mică escapadă în Santo Domingo, capitala Republicii Dominicane. Sportivul a trebuit să aleagă doi concurenți cu care să petreacă în această mică excursie.

Marian s-a bucurat de clipele de răsfăț alături de Elena și Ștefania. Alegerea Elenei i-a mirat pe toți, având în vedere că au intrat deseori în conflicte.