Iuliana Spirache
în Tenis
28/10/2019, 17:19
Susținătorii Simonei Halep râd de Bianca Andreescu. “Întotdeauna când pierde un set se accidentează!” FOTO GALERIE FOTO
Bianca Andreescu în timpul meciului cu Simona Halep. Susținătorii româncei râde de sportiva din Canada

Susținătorii Simonei Halep râd de Bianca Andreescu, toate acestea după ce sportiva în vârstă de 19 ani a cerut o pauză medicală pentru o mică zgârietură în momentul în care jucătoarea din Canada a revenit de la 2-4 și a egalat-o pe fostul număr 1 mondial. VEZI FOTO ÎN GALERIA DE MAI SUS!

Susținătorii Simonei Halep râd de Bianca Andreescu

Bianca Andreescu este acuzată de cei care au fost cu ochii pe meciul cu Simona Halep din grupa violet de la Turneul Campioanelor că a tras de timp pentru că era condusă. Bianca s-a zgâriat când era condusă cu 4-2 în setul 2, iar imediat după ce reușit să facă 4-4 a cerut pauză.

Bianca Andreescu a fost luată la rost pe rețelele de socializare de către iubitorii tenisului. Imaginile au arătat că sportiva din Canada s-a zgâriat în zona tibiei piciorului stâng, dar problemele acestea nu-s serioase.

• “Întotdeauna când pierde un set se accidentează! Așa e Bianca Andreescu, ce să-i faci!”
  • “Asta e rana Biancăi, asta ca să vă dați seama ce tragic e!”