Carousel hot news

Szekely şi Marius Constantin au REVENIT pe teren

FC Braşov a disputat sîmbătă primul meci amical al stagiului de pregătire din Antalya. "Stegarii" au fost învinşi de ocupanta locului zece din Polonia, Lechia Gdańsk, scor 0-2 (0-1), prin...
Autor: Mircea Dominte | 01.02.2014 | 23:15

FC Braşov a disputat sîmbătă primul meci amical al stagiului de pregătire din Antalya. “Stegarii” au fost învinşi de ocupanta locului zece din Polonia, Lechia Gdańsk, scor 0-2 (0-1), prin golurile marcate de Tuszyński, în minutul 4, şi de Janicki, în minutul 59. În această partidă, tehnicianul “galben-negrilor”, Cornel Ţălnar, a început în următoarea formulă: Iacob – Străuţ, M.Constantin, Machado, Ionescu – Szekely, Mateiu, Aganovic, Păun – Surdu, Cristea. De remarcat este că la echipa de la poalele Tîmpei au intrat din primul minut şi două achiziţii din această vară, Marius Constantin şi Janos Szekely. Primul dintre ei a revenit pe teren după aproximativ un an şi jumătate!