Tamaş confirmă în Israel. Hapoel vrea să îi prelungească înţelegerea

gabriel tamas, tamas, hapoel haifa, israel

Gabi Tamaş se simte ca la prima tinereţe în prima ligă din Israel. Astfel, cei de la Hapoel Haifa s-au hotărât să îi propună prelungirea contractului.

După ce în sezonul precedent a evoluat la FCSB, Gabi Tamaş a semnat în vara anului trecut cu israelienii de Hapoel Haifa.  Tamaş se află într-o formă foarte bună la noua sa echipă şi astfel patronii s-au decis să îi ofere prelungirea înţelegerii pentru încă doi ani.

Nu doar abilităţile în defensivă i-au impresionat pe şefii clubului lui Haifa. În ultimul meci al lui Tamaş în tricoul lui Hapoel, internaţionalul român a reuşit un gol fabulos în partida cu Maccabi Haifa, terminată 2-2, în sferturile Cupei Israelului. VEZI VIDEO MAI JOS

Gabi Tamaş, om de bază în Israel

Gabi Tamaş a jucat 18 partide în prima ligă din Israel în acest sezon, unde echipa din Haifa este pe locul patru în campionat, la doar 3 puncte de liderul Maccabi Haifa. Returul din Cupa Israelului se va juca la începutul lunii martie.

Până să ajungă la FCSB, Tamaş a mai jucat la Dinamo, trecând apoi pe rând pe la Galatasaray, Spartak Moscova, Celta Vigo, Auxerre, West Bromwich Albion, Watford sau Cardiff City. El a adunat şi 65 de goluri la echipa naţională, pentru care a înscris 3 goluri.