Pariuri sportive

VIDEO / PREMIER LEAGUE: Arsenal, surpriza neplăcută a etapei! Tottenham pierde acasă cu Stoke

S-a încheiat meciul şi totodată etapa a 11-a! Swansea învinge pe Arsenal cu 2-1 şi tunarii coboară pe locul 6 în clasament. Cu acest succes, Swansea urcă pe locul 5 în dauna "tunarilor"....
09.11.2014 | 22:35
VIDEO  PREMIER LEAGUE Arsenal surpriza neplacuta a etapei Tottenham pierde acasa cu Stoke

S-a încheiat meciul şi totodată etapa a 11-a! Swansea învinge pe Arsenal cu 2-1 şi tunarii coboară pe locul 6 în clasament. Cu acest succes, Swansea urcă pe locul 5 în dauna “tunarilor”. Clasament:

premier

GOOOOOOL Swansea! Gomis întoarce scorul în minutul 78 cu o lovitură de cap şi Arsenal este în corzi

Loading the player…

GOOOOOOOOL Swansea! Gazdele egalează dintr-o lovitură liberă perfect executată de Sigurdsson în minutul 75

GOOOOOOL ARSENAL! Alexis Sanchez deschide scorul pentru Arsenal în minutul 63

Arsenal se chinuie pe terenul lui Swansea City. În minutul 52, scorul este 0-0, iar tunarii nu au reuşit să se apropie de poarta lui Fabianski.

Start în ultimul meci al rundei, Swansea – Arsenal

UPDATE / Echipele de start în Swansea – Arsenal, ultimul meci al rundei:

ars

S-au încheiat meciurile de la ora 15:00. Ne pregătim de ultimul meci al rundei

oa

Min 78. GOOOOOOL. Tottenham – Stoke 1-2. Chadli reduce din diferenţă.

Min 76. GOOOOOOOL. Sunderland – Everton 1-1. Baines transformă o lovitură de la 11 metri. Pantilimon s-a aruncat spre stînga, însă balonul a trecut pe sub portarul român.

Min 67. GOOOOOOL. Sunderland – Everton 1-0. Larsson execută cu măiestrie o lovitură liberă de la 23 de metri.

Min 62. GOOOOOOL. WBA – Newcastle 0-2. Coloccini majorează diferenţa.

Min 45+1. GOOOOOL. WBA – Newcastle 0-1. Perez înscrie primul gol al partidei printr-o execuţie de generic.

Min 34. GOOOOOL. Tottenham – Stoke 0-2. Walters majorează scorul!

Min 8. GOOOOOL. Tottenham – Stoke 0-1. Bojan deschide scorul pentru oaspeţi.

sunderland

Final de meci la Londra, QPR – City 2-2. “Cetăţenii” au rămas pe locul 3, la opt puncte în spatele liderului Chelsea şi la patru de surpriza sezonului, Southampton.

GOOOOOOOL Manchester City. Aguero reuşeşte dubla şi aduce egalarea, 2-2 în minutul 83.

GOOOOOOL QPR! Gazdele trec din nou în avantaj după autogolul lui Demichelis, minutul 76.

GOOOOOOL MANCHESTER CITY! Kun Aguero egalează în minutul 32

GOOOOOOL QPR! Gazdele deschid scorul prin Charlie Austin în minutul 21

Start de meci!

Ultimul meci al zilei este cel dintre QPR şi Manchester City. Echipele de start:

qpr

FINAL DE MECIURI! Manchester United a învins cu emoţii, scor 1-0 cu Crystal Palace pe teren propriu. Southampton e surpriza plăcută a acestui sezon, reuşind o nouă victorie, 2-0 cu Leicester City. Echipa lui Gardoş e la 4 puncte de liderul Chelsea.

cl

Southampton conduce din minutul 75 pe teren propriu cu Leicester City. Echipa lui Koeman continuă parcursul fabulos din acest sezon. A marcat Shane Long o dublă în minutele 75 şi 80

GOOOOOOOL UNITED! Mata deschide scorul pentru Manchester United în minutul 68 după o greşeală a portarului advers

În continuare 0-0 la Manchester, care nu reuşeşte să îşi creeze nici măcar ocazii cu Palace

S-a spart gheaţa în Premier League. Burnley deschide scorul cu Hull City în minutul 50 prin Barnes

E pauză şi totodată secetă pe cele 4 stadioane. Nu s-a marcat nici un gol pe cele 4 stadioane.

Nici un gol pe cele 4 stadioane după o jumătate de oră de joc

START în meciurile de la ora 17:00. Toată acţiunea va avea loc pe FANATIK.RO

Cel mai interesant meci se anunţă Manchester United – Crystal Palace. “Diavolii” sînt obligaţi să cîştige, Louis van Gaal avînd cel mai slab sezon cu United din ultimele decenii. Echipele de start:

545

Florin Gardoş e din nou rezervă pentru Southampton în meciul de pe teren propriu cu Leicester City

Ne pregătim pentru meciurile de la ora 17:00:

dhdhdh

90+5. Final de meci. Chelsea se impune cu 2-1 pe ”Anfield Road”

Min. 65: GOOOOOL CHELSEA! Diego Costa o aduce pe Chelsea în avantaj după o acţiune extraordinară a lui Azpilicueta.

Min 46. A început repriza secundă.

Min. 45+3. Se încheie prima repriză.

Min 14. GOOOOOOL Chelsea! Gary Cahill egalează după o fază neclară. Golul a fost validat cu ajutorul sistemul ”goal-line”, folosit şi la Cupa Mondială.

goal

Min 9. GOOOOOOL Liverpool! Emre Can trimite un şut de la 25 de metri, acesta este deviat de Cahill şi ajunge în poarta lui Courtois

Min 1. A început meciul!

Cele două echipe au ţinut un moment de reculegere în memoria persoanelor decedate în primul şi cel de-al doilea Război Mondial.

1

Info. Fanii lui Liverpool plănuiau să închirieze un avion care să transporte un baner cu mesaje anti Rodgers. Pînă la startul meciului, nimic n-a apărut pe cer…

Au apărut echipele de start la Liverpool – Chelsea:

Capture

Liverpool – Chelsea, ora 14:45, Eurosport

Londonezii se descurcă destul de bine în deplasare, cel mai bun exemplu fiind duelul de pe „Old Trafford”, unde au ratat victoria în ultimele secunde

Cel mai interesant meci al etapei se dispută între două echipe care anul trecut se băteau pentru titlu, luptă în care a rămas doar trupa lui Mourinho în acest sezon. Neînvinsă într-un meci oficial din aprilie, Chelsea conduce autoritar şi liniştită Premier League. Nominalizările lui Courtois, Hazard şi Diego Costa, dar şi a lui Mourinho, pe listele „scurte” de 23 de candida]i la premiile anuale ale FIFA pentru „cei mai buni” spun totul despre jocul „albaştrilor”.

„Cormoranii” lui Rodgers sînt modeşti fără Suarez, reuşind să cîştige doar 4 partide dintre cele 10 disputate, într-un echilibru mediocru, mai au două egaluri şi 4 înfrîngeri, golaveraj 13-13. Aşa că oaspe]ii au şanse foarte mari să plece cu cel pu]in un punct de pe „Anfield”.

Echipele probabile:

Liverpool (3-2-3-1): Mignolet – Johnson, Skrtel, Lovren, Moreno – Gerrard, Allen – Sterling, Coutinho, Henderson – Balotelli. Antrenor: Brendan Rodgers.
Chelsea (4-2-3-1): Courtois – Ivanovici, Cahill, Terry, Luis – Matici, Fabregas – Willian, Oscar, Hazard – D. Costa. Antrenor: Jose Mourinho.