Nicio categorie

„Tata” Martino nu ţine cont de dorinţele lui Messi

Barcelona a început încîntător noul sezon de Primera Division. La primul meci oficial cu „Tata” Martino pe bancă, Barcelona a făcut instrucţie cu Levante, scor 7-0! Lionel Messi a fost...
18.08.2013 | 22:36

Barcelona a început încîntător noul sezon de Primera Division. La primul meci oficial cu „Tata” Martino pe bancă, Barcelona a făcut instrucţie cu Levante, scor 7-0! Lionel Messi a fost printre protagoniştii partidei. Balonul de Aur a marcat o dublă pentru catalani, însă nu a prins finalul partidei în teren. „Tata” Martino l-a schimbat pe starul argentinian cu Andres Iniesta,  în minutul 71. În mai 2010 a fost ultima oară cînd Messi a fost schimbat fără să fie accidentat. Argentinianul a declarat în multe rînduri că nu doreşte să fie schimbat şi îşi doreşte să joace toate cele 90 de minute. „Tata” Martino a preferat să-l menajeze pe starul Barcelonei după ce Messi s-a confruntat cu probleme musculare înaintea meciului cu Levante. Messi nu a putut juca miercurea trecută în amicalul Italia-Argentina. Mai mult decît atît, noul tehnician al catalanilor nu a vrut să rişte, mai ales că Barcelona conducea cu 6-0 în momentul schimbării, iar la mijlocul săptămînii viitoare se joacă meciul tur din Supercupa Spaniei, contra celor de la Atletico Madrid.