Razvan Nicolae
in Galerie foto
21/12/2017, 18:22
Foto. Tătăruşanu, imperial din nou pentru Nantes! Ce au scris francezii GALERIE FOTO

Nantes a învins-o pe Amiens, scor 1-0, în ultima etapă a turului din Ligue 1. Singurul gol al partidei a fost marcat de Emiliano Sala, în minutul 90+1. Ciprian Tătăruşanu şi atacantul argentinian au fost eroii serii pentru formaţia antrenată de Claudio Ranieri.

Internaţionalul român a reuşit câteva parade de excepţii, iar prestaţia sa din meciul cu Amiens a fost lăudată atât de presa din Hexagon, cât şi de suporterii “canarilor”. Jurnaliştii de la Ouest France i-au acordat nota 7 lui Ciprian Tătăruşanu.

Tătăruşanu, al doilea în opinia fanilor

Vigilent şi decisiv pentru a interveni cu siguranţă la centrările lui Amiens, la lovitura liberă înşelătoare a lui Gael Kakuta (minutul 41) şi la şutul lui Manzala (59). Românul a reuşit de asemenea parada perfectă pentru a se opune lui Gakpe (52). El termină turul aşa cum l-a început, fiind determinant. Dovadă, intervenţia sa la şutul lui Monconduit (88)”, au scris francezii de la Ouest France.

Pe pagina de Twitter a celor de la Nantes, fanii “canarilor” sunt invitaţi să voteze cel mai bun fotbalist din meciul Amiens – Nantes 0-1. Cu şase ore înainte de terminarea votului, Emiliano Sala conduce cu 46% dintre voturile suporterilor, atacantul argentinian fiind urmat de Ciprian Tătăruşanu, cu 31%. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.