Tătărușanu și colegii de la Nantes au sărbătorit în vestiar victoria cu Marseille. Video

06.12.2018 | 12:12
Tatarusanu si colegii de la Nantes au sarbatorit in vestiar victoria cu Marseille Video

FC Nantes a învins-o pe Olympique Marseille cu scorul de 3-2, la capătul unui meci spectaculos în care a revenit de la 1-0 și 2-1. A fost nebunie în vestiarul echipei după fluierul de final! Ciprian Tătărușanu și colegii săi au sărbătorit victoria cu dansuri și cântece. După 16 etape jucate în Ligue 1, FC Nantes ocupă locul 12 în clasament, cu 20 de puncte.

Olympique Marseille a deschis scorul pe Stade de la Beaujoire în minutul 28, prin Sanson, iar după numai două minute Sala a reușit egalarea din pasa lui Toure. Thauvin a făcut 2-1 pentru Marseille din penalty în minutul 36, iar Toure și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în prelungirile primei reprize, stabilind scorul pauzei: 2-2. Ambele echipe au căutat egalarea în repriza secundă, Iar Boschilia a marcat pentru 3-2 în minutul 63.

Tătărușanu a sărbătorit în vestiar alături de colegi, după FC Nantes – Marseille 3-2

FC Nantes s-a impus în cele din urmă cu scorul de 3-2, iar echipa la care joacă portarul român Ciprian Tătărușanu a acumulat 20 de puncte în Ligue 1, tot atâtea câte are și Rennes. După meci, jucătorii antrenați de bosniacul Vahid Halilhodzic au sărbătorit victoria în vestiar, unde au cântat și au dansat. Chiar dacă nu a fost nici măcar rezervă în partida cu Marseille, din cauza accidentării suferite în partida cu Saint Etienne, Tătărușanu a mers să se bucure alături de coechipieri. Totul a fost filmat și postat ulterior pe rețelele de socialiare, unde videoclipul a devenit viral în rândul suporterilor francezi.

Echipele trimise în teren în FC Nantes – Olympique Marseille 3-2

FC Nantes (4-3-3): Dupe – Kwateng, Diego, Pallois, Fabio – Rongier, Girotto, Toure – Boschilia, Sala, Lima

Olympique Marseille (4-3-3): Mandanda – Sarr, Rami, Rolando, Kamara – Sanson, Strootman, Luis Gustavo – Thauvin, Germain, Ocampos

FC Nantes se deplasează pe terenul celor de la Nimes în următoarea etapă, echipă aflată în acest moment pe locul 8 în Ligue 1, cu 23 de puncte.