VIDEO / Piţi, ELIMINAT de Reghe după un meci fabulos!

FINAL DE MECI! Al Hilal se califică în sferturile Cupei Prinţului după un meci nebun împotriva lui Al Ittihad, cîştigat după 3-2 după prelungiri. Victor Piţurcă nu a reuşit să cîştige...
VIDEO  Piti ELIMINAT de Reghe dupa un meci fabulos

FINAL DE MECI! Al Hilal se califică în sferturile Cupei Prinţului după un meci nebun împotriva lui Al Ittihad, cîştigat după 3-2 după prelungiri. Victor Piţurcă nu a reuşit să cîştige nici un meci la arabi, avînd 5 eşecuri şi 2 egaluri.  Echipa lui Reghecampf, Al Hilal va juca în sferturile de finală cu Hottain.

Min. 117: Încă o bară pentru Al Hilal! Salem a scăpat singur, însă trage în BARĂ

Min. 110: Ocazie uriaşă pentru Salem care scapă singur cu portarul, însă trage în Nahidh

Fanii lui Al Hilal sînt în extaz

ddkdk

Start în repriza a doua de prelungiri

Piţurcă e îngîndurat

ptiti

Final de primă repriză! Al Hilal e în avantaj pe tabelă şi trebuie să mai reziste 15 minute

GOOOOOOL AL HILAL! Al Shamrani marchează în minutul 96 cu un lob superb

Loading the player…

gol

A început prima repriză de prelungiri

FINAL DE MECI! Scorul este 2-2 şi vom avea două reprize de 15 minute de prelungiri. Dacă scorul e egal, se trece la executarea loviturilor de departajare

reghe

Min. 90: Se arată două minute de prelungire

Min. 86: Din nou GOL anulat pe motiv de offside pentru Al Hilal! Pe bună dreptate şi de această dată

Min. 85: Ratare uriaşă pentru Fattalah. Al Ittihad ratează o şansă uriaşă

Min. 78: Meciul s-a mai calmat, echipele nu mai riscă, în caz de egalitate, se merge în PRELUNGIRI

Min. 66: Thiago Neves a şutat în bară din 6 metri. Ghinion pentru Reghe

Min. 58: Ocazie mare pentru Ittihad! Al Sudairy reţine lovitura de cap a lui Asiri

Min. 56: Gol ANULAT în mod corect pentru offside la oaspeţi!

START în repriza secundă!

Min. 45: Final de primă repriză! Meci nebun la Jeddah, a fost o primă repriză extraordinară cu 4 goluri marcate. Pintilii a dat o pasă de gol

Min. 42: GOOOOOOOL AL ITTIHAD! Meci spectacol la Jeddah. Asiri egalează înainte de pauză pentru echipa lui Piţi

Min. 35: GOOOOOOOL AL HILAL! Pintilii centrează foarte bine şi Al Shamrani marchează cu capul

Min. 30: OCAZIE URIAŞĂ pentru oaspeţi. Al Shamrani trage peste poartă din 6 metri

Min. 15. GOOOOOL Al Hilal! Oaspeţii revin repede în joc prin golul marcat de Al Faraj

Suporterii lui Al Ittihad sînt în al 9-lea cer

Min. 9: GOOOOOOL Al Ittihad! Marquinho deschide scorul pentru Ittihad

Min. 8: Intervenţie neglijentă a lui Kwak în careu şi e penalty pentru Ittihad

mar

Min.4: Început tensionat de meci! Se simte rivalitatea celor două echipe, ambele joacă precaut

al

START DE MECI! Atmosferă incendiară pe stadion!

coregrafie

UPDATE / Echipele au intrat pe teren. În cîteva momente începe partida

ECHIPELE DE START în Al Ittihad – Al Hilal. Pintilii e TITULAR. Toată acţiunea poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO

echipe de start

UPDATE 18:39 / Au rămas puţin mai mult de 30 de minute pînă la startul meciului. În tribunele din Jeddah e nebunie

UPDATE 17:54 / Imagini fabuloase de pe terenul din Jeddah. Suporterii lui Al Hilal s-au descălţat în interiorul arenei şi s-au rugat înainte de meci:

rugaciuni

UPDATE 17:22 / Suporterii lui Al Hilal au ajuns în tribunele stadionului din Jeddah şi peluza rezervată oaspeţilor începe să devină populată

UPDATE 16:48 / Fanii arabilor iau cu asalt stadionul din Jeddah. Pînă la această oră, în tribune şi-au ocupat locurile cîteva mii de suporteri

arabi

UPDATE / Ora 15:00 / 60.000 de fani vor fi în tribune în această seară la a doua confruntare dintre Laurenţiu Reghecamp şi Victor Piţurcă pe tărîm arab. Al Ittihad – Al AHilal s-a terminat 0-0 în campionat, iar astăzi se vor întîlni în optimile Cupei Prinţului, tot la Jeddah. Astăzi, lucrurile au fost liniştite, mai ales că au mai rămas tichete în foarte puţine zone ale stadionului.

Iată ce se întîmpla la casele de bilete ale stadionului din Jeddah în cursul zilei de duminică.

Capture

Al Ittihad, echipa lui Victor Piţurcă, va primi vizita lui Al Hilal, formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf, în data de 23 decembrie într-o partidă restantă din optimile de finală ale Cupei Prinţului. Fostul selecţioner este sigur că va obţine prima victorie de cînd a ajuns în Arabia Saudită chiar împotriva rivalului său. “O să-l spulber! Staff-ul şi jucătorii lui Al Hilal sînt neplătiţi de cinci luni, au mari probleme financiare. Aştept cu nerăbdare să-l umilesc! Mai bine nu s-ar fi prezentat la meci!”, le-a transmis “Satana” oamenilor săi de încredere. De asemenea, Piţurcă a mai aflat că nimeni din conducerea lui Al Hilal nu va fi prezent la partidă. Şeicii sînt plecaţi în Anglia cu ocazia Sărbătorilor şi vor reveni în Arabia Saudită după Revelion.

Piţurcă vrea să atace din primul minut

Optimismul lui Piţurcă este surprinzător avînd în vedere că pînă acum Al Ittihad nu a cunoscut gustul victoriei cu fostul selecţioner al României pe bancă. “Satana” este convins, totuşi, că problemele financiare de la club îi vor afecta teribil pe jucătorii lui Al Hilal. “Le-a spus fotbaliştilor săi că trebuie să se ducă din primul minut peste adversari, pentru că rivalilor nu le stă capul la performanţă. Acest lucru s-a văzut şi la ultimele partide. Jucătorii lor sînt afectaţi, iar Piţurcă vrea să profite de acest lucru”, a explicat, pentru FANATIK.RO, o persoană din anturajul fostului selecţioner al “tricolorilor”.

Steaua nu a primit nici acum banii pe Pintilii

Problemele cu care se confruntă Al Hilal sînt confirmate de mai multe surse ale FANATIK.RO. “Situaţia de la club e tragică. Nu au plătit nici un euro pentru transferul lui Pintilii. A expirat primul termen, Steaua a fost de acord cu o amînare, dar nici în decembrie nu a fost virată prima tranşă. Oficialii din Ghencea au încercat să vorbească la club, dar nimeni nu le-a răspuns. Sînt disperaţi, cei de la Steaua nu pot da şeici pentru a afla cînd le da banii pe Pintilii”, a explicat o sursă FANATIK.RO.

Scandal la ultima partidă

Piţurcă şi Reghecampf s-au duelat şi în campionat, chiar pe 1 Decembrie, Ziua Naţională a României. Derby-ul s-a încheiat la egalitate, scor 0-0. După partidă, antrenorul lui Al Hilal a provocat un scandal imens, acuzîndu-l pe rivalul său de faptul că a refuzat să-l salute înaitea fluierului de start. “Mi-am dat seama că acest individ este un om extrem de rău şi lipsit de caracter. Dar la ce te poţi aştepta de la cineva care nu îşi recunoaşte nici propriul copil?”, a spus Reghe imediat după partidă. De precizat că disputa din Cupa Prinţului ar putea fi decisivă pentru cei doi antrenori români, care au posturile ameninţate din cauza rezultatelor sub aşteptări.

Laurenţiu Reghecampf nu a putut fi contactat telefonic.