Iuliana Spirache
in Stiri sportive
30/11/2017, 22:04
Video. Haţegan, cu probleme în Poli-FCSB! Cinci decizii la limită GALERIE FOTO

UPDATE. Au continuat problemele pentru Haţegan şi în repriza a doua a partidei de la Timişoara. Centralul a avut un meci complicat, în care a fost nevoit să ia mai multe decizii la limită. Le-a refuzat timişorenilor un gol la o fază la care Vlad a reţinut balonul la limită.

Apoi, în minutul 80, Haţegan i-a acordat roşu direct lui Artean, la o fază la care se pare că bănăţeanul l-ar fi înjurat pe central. Doar două minute mai târziu, Haţegan a refuzat un penalty cerut de FCSB, la Pleaşcă.

_____________________________________________________________________________

UPDATE. După ce le-a refuzat celor de la FCSB o lovitură de pedeapsă în minutul 12, Ovidiu Haţegan s-a revanşat doar 20 de minute mai târziu. A dictat penalty destul de uşor, după un contact între Bocşan şi Gnohere.

_______________________________________________________________________________

Atacantul lui Dică a fost bruscat din spate de Bocşan, la un duel aerian, dar senzaţia a fost că Bizonul a amplificat contactul şi a căzut destul de uşor. Haţegan a dat lovitură de pedeapsă fără să ezite şi chiar Gnohere a fost cel care a transformat.

Duelul dintre ACS Politehnica Timişoara şi FCSB, de pe stadionul “Dan Păltinişanu” nu este lipsit de momente tensionate.  Ovidiu Haţegan, arbitrul delegat de CCA pentru meciul disputat în Timişoara, în optimile de finală ale Cupei României, nu le-a acordat un penalty clar jucătorilor lui Nicolae Dică. CLICK PE GALERIA FOTO PENTRU IMAGINI.

În minutul 12 al partidei de pe stadionul “Dan Păltinişanu”, Cătălin Golofca, jucătorul care se află în dizgraţia lui Gigi Becali şi care a mai primit o şansă din partea lui Nicolae Dică, a pătruns în careul lui Cătălin Straton, iar Josip Soljic, fotbalistul lui ACS Poli Timişoara, l-a trântit pe mijlocaşul transferat de la FCSB. Ovidiu Haţegan nu le-a acordat penalty steliştilor. În momentul deciziei centralului, Nicolae Dică şi-a pus mâinile în cap. În minutul 21 al duelulu dintre ACS Poli Timişoara şi trupa finanţată de Gigi Becali, Cătălin Golofca a încasat un cartonaş galben pentru proteste. CLICK AICI PENTRU VIDEO.

Timişoara – FCSB decide ultima calificată în sferturile de finală ale Cupei României

Meciul dintre ACS Politehnica Timişoara şi FCSB este ultimul din optimile de finală ale Cupei României, iar acest duel va da ultima echipă calificată în sferturi. Până în prezent s-au calificat următoarele formaţii: CSM Poli Iaşi, Universitatea Craiova, FC Botoşani, Gaz Metan Mediaş, FC Dinamo Bucureşti, FC Hermannstadt şi Astra Giurgiu.

După meciul din optimile de finală ale Cupei României, FCSB va întâlni Juventus Bucureşti într-o partidă din Liga 1 Betano, duminică, 3 decembrie, de la ora 20:45. De partea cealaltă, ACS Poli Timişoara va primi vizita celor de la Gaz Metan Mediaş, luni, 4 decembrie, de la ora 18:00. Toate meciurile sunt LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!