Toni Petrea nu își pierde speranța după FCSB – Academica Clinceni 2-2: „Trebuie să tragem cu dinții pentru meciurile pe care le mai avem!”

Autor: Andrei Șchiopu | 11.05.2021 | 00:10
Toni Petrea nu își pierde speranța după FCSB - Academica Clinceni 2-2: „Trebuie să tragem cu dinții pentru meciurile pe care le mai avem!”
Toni Petrea nu mai vrea pași greșiți după FCSB - Academica Clinceni 2-2. Sursă foto: sportpictures.eu

Toni Petrea crede în continuare în șansele FCSB-ului la titlu, după remiza obținută în duelul cu Academica Clinceni, scor 2-2.

Antrenorul FCSB-ului consideră că lupta la titlu încă poate fi decisă și de alte echipe, dar vrea ca în următoarele meciuri elevii săi să reușească să se impună.

Totodată, Toni Petrea a felicitat echipa lui Ilie Poenaru, despre care a spus că a făcut un meci bun și speră să nu mai existe dubii în privința unei posibile „prietenii” între FCSB și Clinceni.

Toni Petrea nu își pierde speranța după FCSB – Academica Clinceni 2-2

Toni Petrea a vorbit la finalul partidei dintre FCSB și Academica Clinceni, scor 2-2, iar tehnicianul „roș-albaștrilor” vrea victorii până la finalul campionatului și nu își pierde speranța în urma remizei cu ilfovenii.

E un punct câștigat până la urmă, urmează trei jocuri importante în care trebuie să vedem ce obținem în lupta la titlu. Poate că rezultatul care s-a înregistrat înainte a pus o presiune în plus.

Am primit două goluri foarte ușor, repriza a doua am intrat mult mai motivați. Nu am reușit să marcăm mai mult în a doua repriză, dar voi încerca să le ridic moralul”.

„Nu cred că e ceva grav la Vlad!”

Toni Petrea a mai vorbit despre accidentarea lui Andrei Vlad, despre care nu crede că este ceva grav, dar a spus și ce se așteaptă de la ultimele meciuri din play-off, din partea elevilor săi.

„A acuzat probleme medicale înainte de partidă, după care nu s-a simțit bine nici în meci. Nu cred că e ceva grav la Vlad.

Oaidă are o capacitate mare de efort, trebuie să tragem cu dinții pentru meciurile pe care le mai avem de jucat până la final”, a mai spus Toni Petrea la finalul meciului cu Academica Clinceni.

• Nr. 837: 32 pagini + CD. Doar 10 lei!