Debut cu dreptul pentru Torje: Espanyol a învins o fostă finalistă a Ligii Europa

Adrian Căpriţă
in Nicio categorie
24/09/2013, 00:56

Gabriel Torje a debutat cu dreptul la noua sa echipă, Espanyol Barcelona, în victoria în faţa celor de la Bilbao, scor 3-2.

Românul a fost introdus în teren în minutul 73, în locul lui Simao. Fostul dinamovist nu a reuşit nici o acţiune notabilă, acesta debutînd la catalani cînd gazdele conduceau deja cu 3-1.

Pentru Espanyol au marcat Victor Sanchez, în minutele 24 şi 49, şi Garcia, în minutul 66. Pentru basci au înscris De Marcos în minutul 43 şi Ibai în al doilea minut al prelungirilor.

După această victorie, echipa lui Torje ocupă locul 5, cu 11 puncte, reuşind 3 victorii şi 2 egaluri în primele 5 etape. Runda următoare românul va da piept cu Villarreal, joi, începînd cu ora 23:00.