Tot ce s-a întâmplat în Honved – U Craiova, meciul care nu s-a transmis la TV în România! Durităţi şi ocazii mari ratate! Video

25.07.2019 | 22:24
Tot ce sa intamplat in Honved  U Craiova meciul care nu sa transmis la TV in Romania Duritati si ocazii mari ratate Video

FANATIK îţi prezintă tot ce s-a întâmplat în Honved – U Craiova, meciul care nu s-a transmis la TV în România. Cele două formaţii s-au duelat joi în prima manşă a turului 2 preliminar al Europa League, iar confruntarea a fost una plină de durităţi din partea maghiarilor. Honved şi U Craiova s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, iar manşa retur se va disputa joi, 1 august, de la ora 19:15, pe stadionul “Ion Oblemenco”.

Ce nu s-a văzut din Honved – U Craiova, meciul care nu a fost transmis la TV în România! Acka şi Bancu, umpluţi de sânge

Honved – U Craiova a fost un meci plin de durităţi, iar jucătorii lui Corneliu Papură s-au resimţit încă din primele minute ale partidei. Stephane Acka a fost primul care a ieşit şifonat din duelul cu maghiarii. Fundaşul central al oltenilor având nevoie de îngrijirile medicilor.

În minutul 18 al meciului, la un corner, Stephane Acka s-a lovit cap în cap cu Ivan Lovric. Ivorianul şi-a spart arcada, iar medicii au intervenit imediat. Nouă minute mai târziu, Nicuşor Bancu s-a prăbuşit după un contact aerian cu David N’Gog. La fel ca în cazul lui Stephane Acka, internaţionalul român şi-a sparta arcada şi stat întins pe teren preţ de minute bune, în timp ce medicii încercau să-i oprească sângerarea. Prima repriză a meciului de la Gyor a fost prelungită cu opt minute pentru cele două întreruperi. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.

Mirko Pigliacelli, la un pas de o gafă uriaşă. S-a scos cu o paradă de zile mari

În minutul 27, Mirko Pigliacelli a încercat să degajeze mingea, însă a trimis balonul în capul unui adversar. Norocul portarului italian a fost că maghiarii nu au fost pe fază şi nu au taxat ieşirea hazardată a acestuia.

După câteva combinaţii în partea stânga, mingea a fost centrată în careul oltenilor, unde David N’Gog a fost la un pas să înscrie cu o lovitură de cap. De această dată, Mirko Pigliacelli a fost la post şi a respins în extremis, cu o paradă senzaţională.

Şi-au împărţit ocaziile. Vătăjelu, ratare uriaşă în startul reprizei secunde

În prima repriză, David N’Gog a avut cea mai mare ocazie să deschidă scorul, însă Mirko Pigliacelli a reuşit să facă minuni şi a respins lovitura de cap a fostului atacant al lui Liverpool. De cealaltă parte, U Craiova a ratat o ocazie imensă în minutul 50. După o incursiune a lui Mihai Roman în partea dreaptă, atacantul a retrimis mingea în careu, unde Bogdan Vătăjelu nu a ajuns la timp.

La mijlocul celei de-a doua reprize, în minutul 71, Mihai Roman i-a pasat lui Cristian Bărbuţ, însă şutul mijlocaşului ofensiv a fost slab, mingea ajungând în braţele portarului. Pe finalul meciului, Honved a forţat marcarea unui gol, însă defensiva oltenilor a blocat toate acţiunile maghiarilor. În ultimul minut, Renato Kelic a ratat cea mai mare ocazie, trimiţând peste poarta, din şase metri, cu o lovitură de cap.

Suporterii Universtăţii Craiova au făcut spectacol în tribune

Aproximativ 300 de suporteri ai Ştiinţei au făcut deplasarea la Gyor, unde s-a disputat turul dintre Honved şi Universitatea Craiova. Fanii oltenilor au cântat pe toată durata partidei şi au făcut specatol în tribunele stadionului “ETO Park”. Oficialii formaţiei din Băniei au postat un clip video pe pagina oficială a Twitter a clubului, cu suporterii care au dominat fondul sonor din primul şi până în ultimul minut al partidei.