Carousel hot news

“Trebuia să primim penalty! Brandan a făcut henţ”

Adrian Szabo s-a arătat dezamăgit de înfrîngerea suferită în meciul cu CSU Craiova, scor 2-3, reproşîndu-le jucătorilor săi evoluţia din prima repriză. De asemenea, Szabo a reproşat de...
24.10.2014 | 23:21
Sebastian Achim,Adnan Aganovic

Adrian Szabo s-a arătat dezamăgit de înfrîngerea suferită în meciul cu CSU Craiova, scor 2-3, reproşîndu-le jucătorilor săi evoluţia din prima repriză. De asemenea, Szabo a reproşat de asemenea o decizie a arbitrului Paul Unimatan, care nu a acordat o lovitură de pedeapsă pentru FC Braşov la un henţ comis în careu de Brandan în prelungirile partidei.

În prima repriză nu am jucat cum ne-am propus. Le-am spus jucătorilor la pauză că putem marca şi noi două goluri, ceea ce s-a întîmplat. Dar euforia ne-a costat, iar pînă la urmă am lăsat prea multe spaţii în apărare. Au dreptate jucătorii să fie nedreptăţi, ar fi trebuit să primim un penalty pentru henţul la Brandan. Speram să întîrzie cît mai mult această înfrîngere, dar acum sper să ne revenim şi să jucăm mai bine în următoarele meciuri.