Video. PSG a bătut un nou record în Ligue 1! Fiul lui Weah a debutat la echipă

PSG a câştigat ultimul meci înaintea duelului decisiv cu Real Madrid din optimile de finală din Champions League.
Autor: Tibi Demeter | 03.03.2018 | 20:41

PSG a câştigat cu 2-0 duelul cu Troyes, în runda cu numărul 28 din Ligue 1, fiind echipa care a adunat cele mai multe puncte într-o ediţie de campionat în Franţa în formatul cu trei puncte. Vice-campionii au ajuns la 74 de puncte în urma victoriei cu Troyes, în doar 28 de partide.

Unai Emery a decis să îi odihnească pe cei mai importanţi jucători, dar chiar şi aşa formaţia din capitala Franţei s-a impus cu 2-0, datorită golurilor marcate de Angel Di Maria şi tânărul Christopher Nkunku, ambele în repriza secundă.

Troyes – PSG 0-2. Fără Cavani şi Neymar, dar cu Weah

Timothy Weah, fiul legendarului George Weah, a jucat primul meci în Ligue 1, după 8312 de zile de la ultima apariţie a tătălui său în campionatul francez. Puştiul de 18 ani a fost introdus pe teren în minutul  79, în locul lui Geovanni Lo Celso.