Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

ŢSKA Sofia şi Levski Sofia 0-2 s-a jucat în manşa tur a semifinalelor Cupei Bulgariei. Sergiu Buş a fost eroul oaspeţilor în derby-ul capitalei, atacantul de 25 de ani reuşind să marcheze o dublă în poarta marilor rivali, unde a jucat în sezonul 2014-15.

În minutul 7 al meciului, fostul jucător al celor de la CFR Cluj a înscris, din careul mic, după o centrare a lui Gabriel Obertan, fotbalist care jucat în trecut la Manchester United. Reuşita fotbalistului român a produs o bucurie nebună în rândul fanilor “albaştrilor” – VEZI AICI VIDEO.

Nascimento, titular în ŢSKA Sofia – Levski Sofia

Sergiu Buş a recidivat în chiar primele secunde ale celei de-a doua reprize. Atacantul a reluat cu o lovitură de cap centrarea trimisă de Obertan şi a marcat al doilea gol al lui Levski Sofia. Pentru oaspeţi, printre titulari s-a numărat şi Filipe Nascimento, jucător transferat de la Dinamo în această iarnă. Manşa retur a semifinalei se va disputa pe 25 aprilie.