Țucudean egalează în Serbia – România! Atacantul CFR-ului a înscris după o centrare a lui Stanciu VIDEO

10.09.2018 | 23:28
Tucudean egaleaza in Serbia  Romania Atacantul CFRului a inscris dupa o centrare a lui Stanciu VIDEO

Atacantul CFR-ului, Țucudean titularizat pentru cel de-al doilea meci din Liga Națiunilor a reușit să egaleze în Serbia – România! Gazdele conduceau a doua oară după reușita lui Mitrovic, dar în minutul 68 al partidei tricolorii au beneficiat de un corner din partea dreaptă a terenul. Stanciu a executat perfect până la Țucudean, aflat la colțul scurt. Atacantul a reușit să-i ia fața apărătorului și a trimis în poarta înscriind pentru 2-2

A fost cel de-al treilea gol marcat de George Țucudean pentru echipa națională. Șase partide a bifat atacantul alături de tricolori. Țucudean a semnat la începutul anului cu CFR Cluj. Un milion de euro au plătit ardelenii pentru atacantul care a reușit să înscrie deja de nouă ori pentru echipa din Gruia

Țucudean egalează în Serbia – România!

România a dezamăgit în prima rundă din Liga Națiunilor

, remizând 0-0 pe teren propriu cu naționala din Muntenegru. Putem acuza lipsa spectatorilor, însă alte condiții de joc ne-au fost favorabile. Spre exemplu, muntenegrenii au venit la Ploiești fără cinci jucători importanți, iar pe parcursul reprizei a doua am jucat cu un om în plus. Ne-am creat puține ocazii de gol și, cum n-ar fi fost de ajuns, am pierdut și doi jucători importanți pentru disputa de la Belgrad. Mihai Pintilii și Vlad Chiricheș s-au accidentat în timpul jocului cu Muntenegru. De altfel, Chiricheş a şi fost operat de urgenţă în Italia şi nu va mai juca fotbal în acest an.