VIDEO / Ţucudean, la primul gol marcat în Anglia! Românul a scos şi un penalty

UPDATE / Charlton a învins cu 3-2 Derby, George Ţucudean fiind omul meciului cu un gol marcat şi un penalty scos. Într-un alt meci din Championship, Watford, cu Gabi Tamaş titular, a cîştigat...
20.08.2014 | 12:40

UPDATE / Charlton a învins cu 3-2 Derby, George Ţucudean fiind omul meciului cu un gol marcat şi un penalty scos. Într-un alt meci din Championship, Watford, cu Gabi Tamaş titular, a cîştigat cu 2-0 la Rotherham. REZUMATUL MECIULUI:

UPDATE / George Ţucudean a scos un penalty în minutul 45 al meciului cu Derby. La pauză, Charlton o conduce pe Derby cu 2-1

George Ţucudean a marcat primul său gol de la transferul la Charlton Athletic în meciul de Championship cu Derby County. Românul a marcat în minutul 9 cu şut pe jos la colţul lung.

Ţucudean s-a transferat la Charlton în această vară de la Standard Liege, echipă la care a jucat destul de puţin. În returul sezonului trecut, românul a jucat la Dinamo.