TURNEUL CAMPIONILOR. Debut cu stîngul pentru Tecău! Fraţii Bryan, UMILIŢI de Lindstedt!

UPDATE 21:40 / Bob şi Mike Bryan au pierdut fără drept de apel meciul cu perechea Kubot / Lindstedt. Americanii au cedat primul set la tiebreak, scor 6-7, în timp ce setul doi a fost cîştigat de...
10.11.2014 | 21:37
TURNEUL CAMPIONILOR Debut cu stingul pentru Tecau Fratii Bryan UMILITI de Lindstedt

UPDATE 21:40 / Bob şi Mike Bryan au pierdut fără drept de apel meciul cu perechea Kubot / Lindstedt. Americanii au cedat primul set la tiebreak, scor 6-7, în timp ce setul doi a fost cîştigat de perechea polonezo-suedeză cu 6-3.

Este un rezultat nefericit pentru Horia Tecău şi Jean Julien Rojer, care sînt obligaţi să cîştige celelalte două meciuri rămase pentru a spera la calificarea în semifinale.

********************

Horia Tecău şi Julien Rojer au fost învinşi în primul meci la Turneul Campionilor, 3-6, 6-3, 10-12, de perechea Peya/Soares.

Perechea românului a avut şi o minge de meci în setul trei, la 10-9, însă aceasta a fost ratată. Următorul meci din grupă se dispută între Bryan/Bryan şi Kubot/Lindstedt.

Ce FINAL DE MECI! Scorul în setul decisiv a ajuns la 10-10!

Spectacol în supertiebreak! După ce au fost conduşi cu 5-0, Tecău şi Rojer au întors şi conduc cu 6-5!

SET Tecău/Rojer! Românul duce meciul în decisiv!

GAME Peya/Soares! Cuplul românului rămîne aproape de cîştigarea setului.

GAME TECĂU! Cuplul românului face 5-2 şi este la un game de cîştigarea primului set.

BREAK TECĂU! Românul face primul break din setul doi şi conduce cu 4-2.

GAME Tecău/Rojer! Românul conduce cu 3-2 în primul set!

GAME Peya/Soares! Cuplul Tecău/Rojer ia cu greu puncte pe serviciul adversarilor.

GAME Rojer/Tecău! Horia reuşeşte să îşi cîştige servicul cu destul de multă muncă.

GAME Peya/Soares! Horia are în continuare probleme în a cîştiga puncte pe serviciul adversarilor.

GAME Rojer/Tecău! Românul începe bine setul secund şi conduce cu 1-0.

SET Peya/Soares! Tecău a pierdut primul set!

BREAK Peya/Soares! Românul este la un game de a pierde primul set.

GAME Peya/Soares! Tecău şi Rojer nu reuşesc să cîştige prea multe puncte pe serviciul adversarilor.

GAME Tecău/Rojer! Setul unu este foarte echilibrat, 3-3.

GAME Peya/Soares. Tecău e condus cu 3-2 în primul set.

GAME Tecău! Scorul este egal, 2-2.

BREAK pentru Tecău şi Rojer! Scorul este în acest moment 2-1 pentru Peya şi Soares.

BREAK! Tecău a pierdut serviciul şi Peya/Soares conduc cu 2-0.

GAME Peya/Soares! Cuplul românului a început destul de timid!

*********************************************************************************************

A început partida. Peya/Soares sînt primii la serviciu.

UPDATE / Cele două cupluri au ieşit pe teren! Horia Tecău pare foarte motivat la intrarea pe arena din Londra!

Luni debutează la Turneul Campionilor românul Horia Tecău, alături de olandezul Rojer, în primul meci din grupe. Adversarii acestora sînt Peya şi Soares, iar partida va începe la ora 14:00. Duelul va putea fi urmărit în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

Pentru Tecău este a treia participare la turneul de la Londra, însă primele două participări au fost alături de Robert Lindstedt.

În grupa lui Horia Tecău mai sînt perechile Bryan/Bryan şi Kubot/Lindstedt.

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!