Turris-Oltul Turnu Măgurele – U Craiova 1-4. Live video în Cupa României. Oltenii, calificați în sferturi

TurrisOltul Turnu Magurele  U Craiova 14 Live video in Cupa Romaniei Oltenii calificati in sferturi

Al doilea meci al zilei de marți, 30 octombrie, în cadrul optimilor de finală ale Cupei României a fost Turris-Oltul Turnu Măgurele – U Craiova. Deși au deschis scorul după o jumătate de oră de joc, teleormănenii nu au putut ține pasul cu formația de primă ligă și au cedat în cele din urmă. Oltenii au întors soarta meciului și au câștigat cu scorul de 4-1, calificându-se în sferturile competiției. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

FINAL! Turris-Oltul Turnu Măgurele – U Craiova s-a terminat 1-4, iar oltenii au obținut calificarea în sferturile de finală ale Cupei României.

Min. 88. Alexandru Cicâldău marchează și duce scorul la 4-1 pentru olteni. VIDEO

Min. 79. Andrei Burlacu duce scorul la 3-1 pentru U Craiova. VIDEO

Min. 66. A ieșit Marioara și a intrat Pahonțu la gazde.

Min. 51. Fedele îi pasează foarte bine lui Dimitrov, acesta îi trimite lui Bancu, iar Poiană nu a avut nicio şansă, deşi portarul a anticipat zona în care fotbalistul lui U Craiova dorea să şuteze. VIDEO

Min. 49. Alex Cicâldău a trimis perfect din corner, Ferreira a deviat balonul în spate, iar Donkor îl învinge pe Poiană. VIDEO

Min. 46. Dublă schimbare la U Craiova. Koljic a intrat în locul lui Nuno Rocha, iar Mateiu l-a înlocuit pe Meza Colli.

Min. 46. A început repriza a 2-a.

Min. 45. Pauză!

Min. 33. Fotescu profită de o greşeală a lui Donkor, fundaşul echipei Universitatea Craiova, rămâne singur cu goalkeeperul oltenilor, îl driblează pe Popescu şi trimite în poarta goală. Fotescu primeşte cartonaşul gaben, după ce şi-a scos tricoul. VIDEO

Min. 27. Juncănaru a fost la un pas să deschidă scorul, dar Laurenţiu Popescu s-a opus şi a trimis în corner.

Min. 15. Fedele a şutat puternic spre poarta lui Poiană, dar balonul a trecut puţin pe lângă. VIDEO

Update, ora 19.00. A început meciul.

Update, ora 18.30. Echipele de start pentru Turis-Oltul Turnu Măgurele şi Craiova:

Turis-Oltul Turnu Măgurele: Poiană – Juncănaru, Salcianu, Matei, Mitrea – Savin, Băjenaru – Mărioara, Pencea, Fotescu – Dragu

Craiova: Popescu – Donkor, Ferreira, Briceag – Dimitrov, Cicâldău, Fedele, Bancu – Meza Colli, Rocha, Petre

Update. Jucătorii lui CS U Craiova au ieşit la încălzire!

? #LIVE de la stadionul "Turris": Știința a ieșit la încălzire. ?

Gepostet von Universitatea Craiova am Dienstag, 30. Oktober 2018

Turris-Oltul Turnu Măgurele, club din a treia ligă,  este fosta echipă comunală Voința Săele, mutată special la Turnu Măgurele, cu obiectivul atacării promovării în al doilea eșalon. Echipa are puternic sprijin financiar din partea firmelor lui Valentin Dragnea, fiul președintelui PSD, Liviu Dragnea și are condiții excelente pentru a îndeplini obiectivul. În acest moment însă Turris Oltul a pierdut șefia seriei, ocupată acum de Flacăra Horezu. Iar în următoarea etapă teleormănenii vor avea o deplasare grea, la Bascov, echipă din plutonul fruntaș.

Turris-Oltul Turnu Măgurele – U Craiova Live Online la Digi Sport și Telekom Sport

Echipa din Teleorman a ajuns în optimi după ce s-a impus cu 2-0 la București, pe stadionul Giulești, în fața Rapidului, care se află tot în al treilea eșalon, dar într-o altă serie. A fost o victorie fără drept de apel, Turris fiind echipa care a jucat mult mai bine pe toată durata partidei. U Craiova a ajuns în optimi după succesul reușit în fața uneia dintre fruntașele ligii secunde, Sportul Snagov, dar partida a avut loc la Craiova, pentru că Snagovul nu a avea nocturnă.

Turris-Oltul Turnu Măgurele - U Craiova în Cupa României. Teleormănenii s-au calificat după victoria cu Rapid, la București
Turris-Oltul Turnu Măgurele – U Craiova în Cupa României.

Craiova nu va utiliza, așa cum a procedat și cu Snagovul, echipa de bază, antrenorul Mangia urmând a odihni câțiva titulari, dar obiectivul este clar calificarea în sferturile de finală, oltenii fiind deținătorii trofeului și tratând cu toată seriozitatea acest meci. De altfel și Mangia și elevii săi își doresc să repete performanța din sezonul trecut. Nici Turris nu va trimite în teren toți titularii, dar va da totul pentru un rezultat onorabil. Meciul va putea fi urmărit atât la TV, pe Digi Sport 1 și Telekom Sport, cât și accesând FANATIK.RO în format LIVE VIDEO.