SERIA 1, ETAPA 14

Unirea Slobozia – CF Brăila 1-0 (L. Mihai 33)
FC Clinceni – SC Bacău 1-1 (Pălimaru 17 / Venţer 66)
CSMS Iaşi – Unirea Tărlungeni 2-0 (Olah 32, Şerban 90+2)
Farul Constanţa – Gloria Buzău 1-4 (Bolat 13 / Verdeş 20, 36, Dăniţă 44, Puşcaşu 49)

12. Dunărea Galaţi 3 p (11-22)

Etapa viitoare, a 15-a, sîmbătă, 23 noiembrie, de la ora 11:00: CF Brăila – FC Clinceni, Unirea Tărlungeni – Farul Constanţa, Rapid Suceava – Unirea Slobozia, Gloria Buzău – Rapid Bucureşti, SC Bacău – CSMS Iaşi. ACS Berceni şi Dunărea Galaţi stau.

SERIA 2, ETAPA 12

UTA – FC Bihor 0-0
CSM Rm. Vîlcea – FC Olt 1-0 (Negruţ 34)
CS Mioveni – Minerul Motru 3-1 (Năstăsie 32, 41, Popa 58 / Stanciu 69)
Gloria Bistriţa – CS U Craiova 1-0 (Brumă 73) VEZI MAI JOS GALERIE FOTO
FC U Craiova – Olimpia Satu Mare 1-1 (Stoianof 59 / Ene 90+2) VEZI MAI JOS GALERIE FOTO

11. UTA 9 p (8-17)
12. Minerul Motru 4 p (7-19)

Etapa viitoarea, a 13-a, are loc sîmbătă, 16 noiembrie: FC Bihor – CSM Rm. Vîlcea, FC Olt – CS Mioveni, Minerul Motru – Gloria Bistriţa, Olimpia Satu Mare – Metalul Reşiţa, CS U Craiova – FC U Craiova, ASA Tg. Mureş – UTA

FINAL / FC U Craiova – Olimpia Satu Mare 1-1
FANATIK transmite în format LIVETEXT partida de la Severin şi vă ţine la curent cu toate informaţiile! Ciucă şi Dorel Stoica sînt ACCIDENTAŢI!

FC U Craiova joacă în următoarea formulă: Hotoboc – Mitic, Acka, Cosic, Buşu – Nicolae, Săceanu, Jorginho, Căle – Bălan, Stoianof

_M5D0727_M5D0731_M5D0741_M5D0773_M5D0810_M5D0845_M5D0851_M5D0877_M5D0888_M5D0995

FINAL 1-1!

Min 90+2: GOL OLIMPIA: 1-1! După un corner, sătmărenii au egalat, prin Ene, din interiorul careului!

Min 90: 4 minute de prelungiri

Min 78: Săceanu şut pe lîngă

Min 68: Ocazie URIAŞĂ pentru FC U! Goge scapă singur, dar poreferă o pasă pentru Bălan care trage pe lîngă din 3 metri şi cu poarta goală!

Min 59: GOL FC U: 1-0! Stoianof deschide scorul, reluînd din 6 metri centrarea perfectă a lui Buşu!

Min 56: Oaspeţii au o ocazie bună de a deschide scorul, dar şutul lui Lemac trece puţin pe lîngă poarta gazdelor

Min 49: Hotoboc prinde fără probleme primul şut al reprizei a doua

Min 46: A început repriza secundă. Intră Goge şi V Gheorghe în locurile lui Jorginho şi Nicolae

PAUZĂ: 0-0!

Min 37: Stoianof vede şi el galben

Min 32: Meci anost la Severin, cele două echipe nu reuşesc să-ţi creeze ocazii de a marca

Min 18: Bălan vede şi el cartonaşul galben

Min 15: Bujor, fost şla FC U Craiova şi autorul golului din tur, vede primul galben al partidei, pentru proteste

Min 4: Primul şut al partidei aparţine lui Stoianof, dar mingea trece pe lîngă

Min 1: A început meciul! Doar 500 de spectatori la joc.

FINAL / Gloria Bistriţa – CS U Craiova 1-0

Gloria Bistriţa: Albuţ – Tîrcă, Hlinca, Chiţu, Brumă, Feher, Nalaţi, Polgar, Chibulcutean, Budăcan, Negruţ. Rezerve: Oghinciuc, Jarda, Sănmărtean, Bucur, Fizeşan, Stancu, Roşu. Antrenor: Cristi Coroian
CS U Craiova: Brac – Cîrjă, Pătraşcu, Izvoranu, Velcovici – Precup, Dragalina, Bardu – Ganea, Curelea, Gorovei. Rezerve: Irimia, Creţu, Ljubinkovic, Pîrvu, Opriţa, Dragu, Gîrloi. Antrenor: Ovidiu Stîngă

FINAL DE MECI! Ovidiu Stîngă, la PRIMA ÎNFRÎNGERE pe banca CS U Craiova!

cureleacsuc1csuc2

Min 90: Trei minute de prelungiri

Min 88: Feher scapă pe contraatac şi trimită în BARĂ!

Min 84: Oltenii forţează revenirea! Chibulcutean vede galben pentru un fault la Izvoranu.

Min 73: GOL BISTRIŢA: 1-0! Bistriţa deschide scorul prin Brumă, după o reluare din interiorul careului!

Min 68: Gazdele au reechilibrat partida

Min 58: Prima schimbare făcută de Ovidiu Stîngă: iese Ganea, intră Dragu!

Min 55: Forcing extrem de puternic pentru olteni! Curelea a scăpat singur cu Albuţ, dar s-a ridicat fanionul! CS U Craiova domină clar începutul de repriză, iar Bistriţa se clatină!

Min 46: A început repriza secundă

Min 45: PAUZĂ 0-0! La finalul primei reprize, oltenii au avut 2 cornere consecutive, soldate fără rezultat.

Min 44: Ţîrcă cere penalty, dar primeşte galben pentru simulare!

Min 34: 2 ocazii se succed! Brac scoate de sub bară şutul lui Budăcan, iar apoi Bardu scapă singur în careu, după o pasă înapoi greşită a lui Hlinca, dar cade la contactul cu Albuţ! Arbitrul însă a dat galben pentru simulare şi nu 11 metri cum au solicitat oltenii!

Min 29: Gorovei vede galben pentru un fault la mijlocul terenului

Min 22: Ganea acuză o accidentare, dar şi-a revenit.

Min 16: Prima ocazie a partidei e ratată de bistriţeni, prin Brumă. Lovitura de cap din careu este prinsă de Brac

Min 9: Primul corner al partidei aparţine gazdelor, dar Izvoranu respinge fără probleme

Min 5: La joc asistă circa 500 de spectatori, dintre care cîteva zeci sînt fani olteni

Min 1: A început jocul