Video. Show total în Cupa Italiei! 11 goluri în Udinese-Perugia. S-a bătut recordul sezonului

Razvan Nicolae
în Fotbal international
30/11/2017, 21:17

Udinese a umilit-o pe Perugia în runda a patra din Cupa Italiei, scor 8-3. Dintre cele unsprezece goluri marcate în meciul de joi seara, patru s-au înscris în prima repriză, când Udinese conducea cu 3-1. Golurile au fost reuşite de Danilo, Maxi Lopez, Kevin Lasagna, pentru Udinese, şi Cerri, pentru Perugia.

După pauză, Perugia a reuşit să marcheze două goluri, însă formaţia din Serie A s-a dezlănţuit la poarta apărată de Rosati. Udinese a marcat de încă cinci ori prin Maxi Lopez (triplă), Svente Ingelsson şi Jakub Jankto.

Udinese, record în actualul sezon din Cupa Italiei

Perugia a reuşit să marcheze de două ori, la un moment dat scorul fiind de 3-3 pe Dacia Arena. Raffaele Bianco şi Mattia Mustacchio fiind autorii golurilor pentru echipa care ocupă locul 14 în Serie B.

În optimile de finală din Cupa Italiei, Udinese va juca împotriva celor de la Napoli, liderul din Serie A. Meciul se va juca pe 19 decembrie, pe Stadio San Paolo. Echipa de pe Dacia Arena a bătut recordul de cele mai multe goluri marcate de o echipă în actualul sezon din Cupa Italiei. Torino reuşise să marcheze de şapte ori în partida contra celor de la Trapani, scor 7-1, din turul trei din Cupa Italiei.