Află cum poţi PROFITA din handbal: Baia Mare are examenul principal

Claudiu Melinte
in Nicio categorie
10/11/2013, 16:15

Baia Mare – Thuringer, ora 18:00, Digi Sport

Dacă pierde, Baia Mare n-ar mai avea nici o şansă să se califice în grupele principale în Liga Campionilor

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

HCM Baia Mare a avut evoluţii mult mai slabe în prima repriză spre deosebire de ultima în Liga Campionilor. Ultimul exemplu vine de la ultimul meci disputat de românce. În prima repriză al meciului cu Hypo, fetele noastre s-au încălzit mai greu, iar la pauză austriecele aveau 6 goluri avantaj (16-10). În cea de-a doua repriză, HCM a revenit şi a redus din diferenţă, însă nu suficient pentru a cîştiga partida.

Meciul-tur cu Thuringer a fost singurul în care băimarencele au jucat mai bine în prima repriză, însă în cea de-a doua au fost bătute la toate capitolele de nemţoaice. De data aceasta, Baia Mare trebuie neapărat să aibă evoluţii bune în ambele reprize cu Thuringer, deoarece o victorie ar păstra intacte şansele de calificare în grupele principale ale Ligii Campionilor, în timp ce o înfrîngere ar trasforma ultimul meci al grupei, cel cu Gyor într-unul de palmares.

Hypo – Baia Mare         23-20

1,75 este cota pentru mai multe goluri în prima repriză. Încă o cotă care ar putea să vă aducă profit este cea oferită de casele de pariuri pentru victoria româncelor şi anume 1,80.