Victorii pentru City, Chelsea şi Arsenal! TOATE rezultatele

Toate favoritele au cîştigat în această etapă, atît Arsenal, cît şi Chelsea, Manchester City şi Liverpool cîştigînd 3 puncte din partidele disputate. În urma acestor rezultate, Arsenal a...

Toate favoritele au cîştigat în această etapă, atît Arsenal, cît şi Chelsea, Manchester City şi Liverpool cîştigînd 3 puncte din partidele disputate. În urma acestor rezultate, Arsenal a rămas pe locul 1, la un punct de Manchester City şi la două de Chelsea, în timp ce Liverpool a urcat pe 4, profitînd de egalul lui Everton pe terenul lui Stoke.

17:00 Au început 8 dintre cele 10 partide ale zilei în Premier League. La West Ham Răzvan Raţ este doar rezervă în partida cu Fulham.

West Brom – Newcastle 1-0

Fanii lui Arsenal i-au făcut o listă de cumpărături lui Arsene Wenger pentru fereastra de transferuri din ianuarie 2014.

Manchester City a cîştigat partida cu 3-2, pe terenul lui Swansea, pentru cetăţeni marcînd Fernandinho, Yaya Toure şi Kolarov, iar pentru galezi a marcat o dublă Bony.

REZUMATUL PARTIDEI

GOL SWANSEA! Bony reuşeşte dubla în prelungirile partidei.

GOL MANCHESTER CITY! Oaspeţii conduc cu 3-1 după golul marcat de Kolarov.

GOL MANCHESTER CITY! Cetăţenii conduc cu 2-1 după ce Yaya Toure marchează în minutul 57 din interiorul careului.

Scorul la pauză la Swansea – Manchester City este 1-1.

GOL Swansea! Bony egalează în prelungirile primei reprize după o lovitură de cap frumoasă, însă ivorianul se afla în ofsaid.

Manchester City conduce cu 1-0 în minutul 37, după reuşita fostului elev al lui Mircea Lucescu, Fernandinho. Swansea – Manchester City 0-1, min 37.

_________________________________________________________________________________________________________

Zilele de glorie a lui Costel Pantilimon la Manchester City au luat sfîrşit. Presa britanică anunţă că Joe Hart va fi titulat astăzi în meciul de la ora 14:45, pe care cetăţenii îl vor juca la Swansea. Portarul englez va fi titular în condiţiile în care aproape şi-a pierdut ochiul stîng în meciul cu Crystal Palace din etapa precedentă. Hart nu vede încă bine cu ochiul stîng, după ce medicii au fost nevoiţi să-i aplice cîteva copci în urmă cu cîteva zile. Aşadar, este o veste proastă şi chiar o umilinţă pentru Pantilimon, ca acesta să stea pe bancă în condiţiile în care Hart este la 50 la sută din potenţialul său…