Un fan a intrat pe teren la meciul Poli Iași – Dinamo 0-1! Ce i-a reproșat arbitrului

Traian Terzian
în Casa Pariurilor Liga 1
13/04/2019, 00:05
Un fan a intrat pe teren la meciul Poli Iași - Dinamo 0-1

Un fan a intrat pe teren la meciul Poli Iași – Dinamo 0-1, din etapa a cincea a play-out-ului Ligii 1 Betano. Suporterul gazdelor s-a îndreptat direct spre arbitrul de centru Andrei Chivulete și i-a cerut socoteală pentru deciziile luate.

Un fan a intrat pe teren la meciul Poli Iași – Dinamo 0-1

În minutul 64 al meciului Poli Iași – Dinamo 0-1, un fan al gazdelor a pătruns pe teren și s-a îndreptat spre arbitrul Andrei Chivulete. Suporterul era extrem de supărat după ce cu un minut în urmă ”centralul” l-a eliminat pe Moussa Sanoh și i-a bătut obrazul acestuia. Lucrurile nu au degenerat și spectatorul a fost scos în afara gazonului de portughezul Filipe Nascimento și de Laurențiu Rus.

Dinamo a învins în deplasare Poli Iași cu scorul de 1-0 într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1 Betano. La finalul jocului, tehnicianul ieșenilor Flavius Stoican era extrem de nemulțumit de rezultat, considerând că formația sa a dominat întânirea de la un capăt la altul.