Carmen Badulescu    Traian Terzian
in Champions League
12/12/2018, 11:01
Un fan al lui Napoli a început să plângă pe stadion după golul lui Mohamed Salah! Video GALERIE FOTO
Un fan al echipei SSC Napoli a început să plângă după golul marcat de Mohamed Salah

Un fan al echipei SSC Napoli prezent pe stadionul Anfield Road la meciului FC Liverpool din ultima etapă a fazei grupelor Champions League a început să plângă după golul marcat de Mohamed Salah. Gestul suporterului italian a fost criticat dur pe rețele de socializare.

FC Liverpool s-a calificat în optimile de finală ale Champions League după ce a învins formația SSC Napoli pe teren propriu cu scorul de 1-0. Italienii ar putut da lovitura în minutele de prelungire, dar portarul brazilian Alisson Becker a avut o intervenție miraculoasă la ocazia polonezului Arkadiusz Milik.

Le primeşti GRATIS cu revista TAIFASURI! Faimoasele GHEARE DE BUCĂTĂRIE au ajuns și în România! Americanii nu pot trăi fără ele! Detalii AICI

Mohamed Salah îl ânvinge pe Davide Ospina și aduce victoria în meciul Liverpool - Napoli 1-0
Mohamed Salah îl ânvinge pe Davide Ospina și aduce victoria în meciul Liverpool – Napoli 1-0

Un fan al lui Napoli a început să plângă pe stadion după golul lui Mohamed Salah: ”O scenă hilară”

După ce egipteanul Mohamed Salah a marcat în minutul 34 al întâlnirii de pe Anfield Road, un fan al echipei Napoli a început să plângă iar imaginile au fost surprinse de o cameră de luat vederi. Imaginile cutremurătoare cu suporterul italian care a izbucnit în plâns le puteți vedea aici.

Faza a devenit virală pe rețele de socializare, iar suporterii englezi nu au ratat ocazia de a-l ironiza pe italian: ”Napoli merită să piardă pur și simplu din cauza acelui fan care plânge în tribune. Nimic nu e în neregulă cu emoția, dar au mai rămas 50 de minute”, Awww, un fan nebun al lui Napoli a început să plângă. Meciul nu este chiar atât de aproape de a se încheia”, ”Plânsul fanului de la Napoli este o scenă hilară”.

După ce în sezonul trecut a ajuns până în finala Champions League, FC Liverpool a tremurat de data aceasta pentru calificarea în optimi. ”Cormoranii” au încheiat Grupa C pe locul secund, devansând-o pe SSC Napoli la golaveraj, după ce în meciurile directe fiecare formație și-a câștigat meciurile de acasă cu 1-0.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!