Carmen Badulescu    Traian Terzian
in Champions League
12/12/2018, 11:01
Un fan al lui Napoli a început să plângă pe stadion după golul lui Mohamed Salah! Video GALERIE FOTO
Un fan al echipei SSC Napoli a început să plângă după golul marcat de Mohamed Salah

Un fan al echipei SSC Napoli prezent pe stadionul Anfield Road la meciului FC Liverpool din ultima etapă a fazei grupelor Champions League a început să plângă după golul marcat de Mohamed Salah. Gestul suporterului italian a fost criticat dur pe rețele de socializare.

FC Liverpool s-a calificat în optimile de finală ale Champions League după ce a învins formația SSC Napoli pe teren propriu cu scorul de 1-0. Italienii ar putut da lovitura în minutele de prelungire, dar portarul brazilian Alisson Becker a avut o intervenție miraculoasă la ocazia polonezului Arkadiusz Milik.

Mohamed Salah îl ânvinge pe Davide Ospina și aduce victoria în meciul Liverpool - Napoli 1-0
Mohamed Salah îl ânvinge pe Davide Ospina și aduce victoria în meciul Liverpool – Napoli 1-0

Un fan al lui Napoli a început să plângă pe stadion după golul lui Mohamed Salah: ”O scenă hilară”

După ce egipteanul Mohamed Salah a marcat în minutul 34 al întâlnirii de pe Anfield Road, un fan al echipei Napoli a început să plângă iar imaginile au fost surprinse de o cameră de luat vederi. Imaginile cutremurătoare cu suporterul italian care a izbucnit în plâns le puteți vedea aici.

Faza a devenit virală pe rețele de socializare, iar suporterii englezi nu au ratat ocazia de a-l ironiza pe italian: ”Napoli merită să piardă pur și simplu din cauza acelui fan care plânge în tribune. Nimic nu e în neregulă cu emoția, dar au mai rămas 50 de minute”, Awww, un fan nebun al lui Napoli a început să plângă. Meciul nu este chiar atât de aproape de a se încheia”, ”Plânsul fanului de la Napoli este o scenă hilară”.

După ce în sezonul trecut a ajuns până în finala Champions League, FC Liverpool a tremurat de data aceasta pentru calificarea în optimi. ”Cormoranii” au încheiat Grupa C pe locul secund, devansând-o pe SSC Napoli la golaveraj, după ce în meciurile directe fiecare formație și-a câștigat meciurile de acasă cu 1-0.