Un parior din Petroșani a prezis imposibilul: Real Madrid – Ajax scor corect 1-4! Cât a câștigat

Alin Miu
in Champions League
06/03/2019, 17:45
Un parior din Petroșani a prezis imposibilul Real Madrid - Ajax scor corect 1-4

Un parior din Petroșani este printre puținii oameni din lume care au anticipat faptul că Ajax va câștiga cu 4-1 pe terenul lui Real Madrid și implicit se va califica în sferturile de finală din Liga Campionilor.

Acesta chiar a avut încredere în pronosticul său, de vreme ce nu a mizat suma minimă de 2 lei, ci una de zece ori mai mare: 20 lei. Cota oferită de agenție era de 100.00, iar pariorul s-a ales într-un final cu un profit net de aproximativ 2.000 de lei.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Nu mulți sunt cei care prevedeau faptul că Ajax va reuși să elimine tripla câștigătoare a Ligii Campionilor în ultimele trei sezoane. Ajax a produs însă o surpriză colosală, iar în minutul 18 conducea deja cu 2-0 pe Santiago Bernabeu.

Bilet scor corect Real Madrid - Ajax
Bilet scor corect Real Madrid – Ajax

S-a terminat 4-1, iar fanii lui Real și-au făcut mici speranțe doar câteva minute după golul marcat de Asensio spre finalul jocului. Totuși, Schone i-a redus la tăcere cu o execuție de senzație direct din lovitură liberă, care a amintit de golul reușit de Ilie Dumitrescu împotriva Argentinei la CM 1994.

Niciodată în istorie nu se mai întâmplase ca Real Madrid să piardă la o asemenea diferență de scor pe teren propriu în cupele europene. Surpriza a fost cu atât mai mare pentru Sergio Ramos. Căpitanul lui Real Madrid a luat neinspirata decizie la Amsterdam de a primi cartonaș galben  intenționat și de a fi suspendat la retur pentru a se odihni.

Camerele TV l-au surprins pe Ramos în tribună în timpul meciului filmându-și documentarul pe care Amazon îl va produce în cursul acestui an. Real Madrid nu a mai ieșit încă din faza optimilor de finală din sezonul 2009/10, primul al lui Ronaldo pe Bernabeu. Madrilenii au avut o serie de opt sezoane consecutive în care au atins minimum faza semifinalelor, impunându-se de patru ori.