Un parior român a dat lovitura la Villarreal – Liverpool 2-3! Cum a câştigat peste 13.000 de lei

Liverpool a avut mari emoţii în returul cu Villarreal, după ce spaniolii au condus cu 2-0, iar calificarea părea compromisă. Un parior român a profitat de black-out-ul "cormoranilor" din prima repriză.
04.05.2022 | 00:58
Un parior roman a dat lovitura la Villarreal  Liverpool 23 Cum a castigat peste 13000 de lei
Liverpool i-a adus unui român un câştig considerabil la pariuri

Liverpool s-a calificat în finala Ligii Campionilor, după 2-0 şi 3-2 cu Villarreal, însă englezii au avut mari emoţii după o primă repriză dezastruoasă în manşa retur. La pauză, ibericii egalaseră scorul general al dublei manşe şi jucătorii lui Unai Emery sperau la o nouă surpriză. Un parior român a reuşit să câştige peste 13.000 de lei după ce a mers pe un succes al echipei lui Klopp, când aceasta era în dezavantaj.

Biletele câştigătoare ale pariorului român la Villarreal – Liverpool 2-3

Pariorul român a jucat două bilete la Superbet, când Liverpool era condusă de Villarreal. Primul, cu o miză de 500 de lei, la o cotă de 14, pentru victoria “cormoranilor”, a fost plasat atunci când ibericii conduceau cu 2-0.

Al doilea a avut o miză de 1.500 de lei, la o cotă de 4,20, tot pentru un succes al lui Liverpool, când Villarreal conducea cu 2-1. Ambele bilele au fost câştigătoare, iar inspiratul pariorul s-a ales cu un câştig total de 13.300 de lei (aproximativ 2.680 de euro).

La pauză, Villarreal conducea cu 2-0, după golurile marcate de Boulaye Dia, în minutul 3, şi Francis Coquelin, în minutul 41. Mai mult decât atât, ibericii au cerut o lovitură de la 11 metri, în minutul 36, când Alisson l-a blocat în extremis pe Giovani Lo Celso.

În a doua repriză, Liverpool s-a trezit la viaţă, iar Fabinho (62), Luis Diaz (67) şi Sadio Mane (74) au întors scorul şi au adus calificarea în finala Ligii Campionilor, a zecea pentru formaţia de pe “Anfield”.

Liverpool, mai bogată cu 15.500.000 de euro după calificarea în finala Ligii Campionilor

Nu doar pariorul român a ieşit în câştig după manşa retur dintre Villarreal şi Liverpool. Calificarea în finala Ligii Campionilor a adus şi un bonus financiar important pentru formaţia lui Jurgen Klopp.

Pentru această performanţă, Liverpool va încasa, de la UEFA, 15.500.000 de euro, iar un eventual succes în finala de la Paris, de pe 28 mai, mai poate aduce un bonus. Câştigătoarea trofeului va mai primi încă 4.500.000 de euro din partea forului continental.

Liverpool a ajuns deja la încasări totale, din Liga Campionilor, de 104.667.692 de euro. “Cormoranii” au urcat pe locul 1 al banilor de la UEFA, în actualul sezon, însă ar putea fi detronaţi de Real Madrid, dacă spaniolii vor obţine calificarea în finală, după returul cu Manchester City.

Până în prezent, Real Madrid a încasat 99.797.077 de euro de la UEFA, iar suma poate creşte cu încă 15.500.000 de euro, bonusul pentru calificarea în finală, dacă o va elimina pe Manchester City. Returul dintre cele două echipe este programat miercuri, de la ora 22:00, după ce prima manşă, de pe “Etihad”, s-a terminat cu victoria englezilor, scor 4-3.