Video+foto. Un bucureştean a ratat o avere cu două penalty-uri ratate în prelungiri! Vezi biletele

Razvan Nicolae
in Galerie foto
07/04/2018, 12:10

Vineri a fost o zi de coşmar pentru un parior din Bucureşti. Acesta a ales 11 meciuri de fotbal şi unul de tenis, pe care le-a jucat pe două bilete identice, ambele având aceeaşi miză, 50 de lei. În cazul unui succes, bucureşteanul ar fi putut să câştige, în total, peste 20.000 de lei. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.

Din cele 12 meciuri, unul singur nu i-a ieşit. Partida Cardiff – Wolverhampton 0-1, din etapa a 41-a din Championship, a fost cel care l-a pus la pământ pe pariorul din Bucureşti. Acesta a mizat că gazdele vor marca, iar minutele de prelungire au fost de coşmar.

Madine şi Hoilett, coşmar pentru pariorul bucureştean

În minutul 90+3, Cardiff a beneficiat de un penalty, care a fost ratat de Gary Madine. Peste doar 120 de secunde, bucureşteanul a avut o nouă şansă de câştig, după ce arbitrul le-a acordat galezilor încă o lovitură de la 11 metri. De această dată a fost rândul lui Junior Hoilett să rateze, iar pariorul a ratat să dea lovitura.