Universitatea Craiova – Poli Iaşi 0-0. Vezi rezumatul! Video

24.07.2018 | 00:49
Universitatea Craiova - Poli Iaşi 0-0. Vezi rezumatul! Video. Mitriţă, într-o acţiune personală

Universitatea Craiova şi Poli Iaşi au terminat la egalitate, 0-0, în ultimul meci din runda inaugurală a noului sezon din Liga 1 Betano. Duelul dintre cele două formaţii a început cu 50 de minute de întârziere din cauza unor probleme cu nocturna stadionului din Bănie.

Universitatea Craiova - Poli Iaşi 0-0. Vezi rezumatul! Video
Universitatea Craiova – Poli Iaşi 0-0. Vezi rezumatul! Video. Burlacu, acţiune personală

Panţîru a avut primele două ocazii importate ale jocului, dar Pigliacelli s-a aflat la post de fiecare dată. Gazdele au replicat rapid prin Alexandru Mitriţă şi Andrei Burlacu, însă execuţiile celor doi au fost respinse de Panţîru, respectiv Denis Rusu. VEZI AICI REZUMATUL

Universitatea Craiova – Poli Iaşi 0-0. Vezi rezumatul partidei din Bănie

Mitriţă a ratat marea ocazie a meciului în minutul 45+2 al partidei, după ce a trimis un şut plasat în bara porţii apărate de către Denis Rusu. Oltenii au presat în continuare, dar Andrei Cristea şi  Mimoun au fost la un pas de a înscrie pe contraatac.