Uruguay – Franţa 0-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! Franţa, în semifinale

Tibi Demeter
în CM 2018
06/07/2018, 18:55
Uruguay - Franţa 0-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul!
Franţa este prima echipă calificată în semifinalele Campionatului Mondial 2018 după victoria cu 2-0 obţinută în faţa reprezentativei din Uruguay. Trupa lui Didier Deschamps s-a impus datorită golurilor marcate de Raphael Varane şi Antoine Griezmann.
Uruguay – Franţa 0-2 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul!
Vice-campioana europeană a deschis scorul în minutul 40 prin Raphael Varane, fundaşul celor de la Real Madrid. Stoperul francez a marcat cu o lovitură superbă de cap în urma unei centrări excelente venite din partea lui Antoine Griezmann. Sud-americanii au încercat să revină rapid pe tabelă, însă lovitura de cap a lui Martin Caceres a apărată superb de Hugo Lloris.

Uruguay – Franţa 0-2 la CM 2018. Muslera a compromis şansele echipei din Uruguay

Fernando Muslera a comis o gafă de proporţii în minutul 61, la un şut trimis de Antoine Griezmann pe care l-a scăpat în poartă. Greşeala portarului de la Galatasaray a compromis definitiv şansele naţionalei din Uruguay, iar Franţa se va duela în penultimul act cu învingătoarea meciului Belgia – Brazilia.