Uruguay – Portugalia 2-1 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul! Uruguay, în sferturi!

Tibi Demeter
în CM 2018
30/06/2018, 23:08
Cavani după un gol marcat în partida Uruguay - Portugalia 2-1

Uruguay a obţinut calificarea în sferturile de finală ale Campionatului Mondial 2018 după victoria obţinută cu 2-1 în faţa naţionalei Portugaliei. Sud-americanii au deschis scorul în minutul 7 prin Edinson Cavani, cel care a marcat cu o lovitură de cap în urma unei centrări venite din partea lui Luis Suarez.

Campioana europeană a reuşit egalarea în minutul 55 prin Pepe, fotbalistul celor de la Beşiktaş reuşind să înscrie cu o lovitură de cap în urma unei centrări venite din partea lui Raphael Guerreiro la o fază fixă. Edinson Cavani a profitat de o inexactitate în defensivă din partea lui Pepe şi a majorat scorul la 2-1 cu o execuţie de fineţe la colţul lung.

Uruguay – Portugalia 2-1. Sud-americanii se vor bate cu Franţa în sferturile de finală

Cavani şi Suarez vor înfrunta Franţa în faza următoare a Campionatului Mondial 2018 şi vor avea ocazia să elimine şi a doua finalistă de la Campionatul European din 2016. Fotbaliştii din Hexagon au învins cu 4-3 Argentina şi pleacă cu prima şansă în opinia specialiştilor.