Fanatik SuperLiga cu Horia Ivanovici

Valeriu Iftime l-a imitat în direct pe Gigi Becali. „Nu, tată, ăla iese. Ăla!”

FC Botoșani se pregătește pentru deplasarea cu FCSB. Valeriu Iftime a glumit pe seama lui Gigi Becali și l-a imitat în direct pe omologul său.
08.12.2024 | 16:45
Valeriu Iftime la imitat in direct pe Gigi Becali Nu tata ala iese Ala
Valeriu Iftime a provocat hohote de râs în direct după ce l-a imitat pe Gigi Becali. Sursa Foto: Colaj FANATIK.
ADVERTISEMENT

FC Botoșani are în față un meci extrem de important în deplasare cu FCSB. Valeriu Iftime a intrat în direct și l-a imitat pe Gigi Becali, stârnind râsul în platoul FANATIK SUPERLIGA.

Valeriu Iftime, ironii la adresa lui Gigi Becali în direct

Valeriu Iftime are mare încredere în echipa sa în ultima perioadă. Patronul formației moldave a vorbit înainte de meciul cu FCSB din deplasare și s-a amuzat puțin pe seama lui Gigi Becali.

ADVERTISEMENT

În direct la FANATIK SUPERLIGA, Valeriu Iftime l-a imitat pe Gigi Becali spunând vorbele pe care latifundiarul din Pipera le-ar fi spus în momentul în care își vede echipa la televizor și intervine pentru a face o schimbare.

„Domnule ăsta nu mai este fotbal, dacă credem balivernele astea!”

„Oricum nu cred în schimbările dumnealui. La ce joacă dumnealui acolo, orice jucător e bun. Nu are un talent în a face schimbări, antrenorul le face.

ADVERTISEMENT

Dumnealui, ca orice guraliv care uneori epatează și manipulează… Elias și Pintilii fac schimbările 100%. Domnule ăsta nu mai este fotbal, dacă credem balivernele astea.

„’Ăla! No, no tată! Ăla nu joacă, ăla!’”

Schimbările nu le faci la televizor. Un fotbalist îi vezi traseul săptămânal, nu stai comod la televizor și zici ‘Ăla! No, no tată! Ăla nu joacă, ăla!’

ADVERTISEMENT

Nu cred în asta. Eu cred într-un fotbal serios, un fenomen complicat, condus de oameni deștepți”, a spus Valeriu Iftime în exclusivitate la FANATIK SUPERLIGA.

FC Botoșani a câștigat restanța din etapa a 4-a cu FCSB. Ce spunea Iftime despre Zoran Mitrov, tânărul care a răpus campioana

FC Botoșani a câștigat restanța cu FCSB din etapa a 4-a. Moldovenii s-au impus în ultimul minut după ce Zoran Mitrov a marcat în poarta campioanei cu un gol formidabil din lovitură liberă.

ADVERTISEMENT

Valeriu Iftime a vorbit ulterior despre tânărul fotbalist, în care nu avea încredere că va transforma cu succes faza fixă: „A avut baftă, șansă, nu mai contează. Copilul ăsta, Mitrov, el a dat cum nu a dat nici la antrenament”, spunea patronul lui FC Botoșani la FANATIK SUPERLIGA.

FCSB – FC Botoșani se joacă duminică, 8 decembrie, de la ora 20:30. Bucureștenii ocupă înaintea meciului direct locul 3 în Superliga, cu 30 de puncte. Echipa lui Liviu Ciobotariu se află pe poziția a 14-a, cu doar 18 puncte.

Valeriu Iftime l-a imitat în direct pe Gigi Becali

ADVERTISEMENT