Vali Crețu continuă scandalul cu Leo Grozavu: ”Am scăpat de o ‘bucată’”

Traian Terzian
în FCSB
22/12/2020, 10:01

Fundașul echipei FCSB, Vali Crețu, continuă scandalul cu antrenorul formației Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Leo Grozavu, după ce cei doi s-au contrat dur la pauza întâlnirii de la Mogoșoaia.

După încheierea meciului, fiecare protagonist și-a spus punctul de vedere cu privire la incidentul petrecut pe culoarul ce duce la vestiare.

Se pare că între cei doi există animozități încă din perioada cînd au lucrat împreună la Gaz Metan Mediaș, în sezonul 2015-2016.

Scandalul dintre Vali Crețu și Leo Grozavu a continuat șupă încgeierea meciului

După ce a afirmat că personaje ca Leo Grozavu fac rău fotbalului românesc, Vali Crețu a continuat duelul verbal cu tehnicianul celor de la Sepsi OSK pe rețelele de socializare.

”Domnule Leo Grozavu, în seara asta am scăpat de o ‘bucată’”, a scris fundașul de la FCSB pe contul de Instagram, amintind de momentul în care antrenorul l-a mpălmuit pe banca de rezerve pe Cătălin Golofca la un meci al formației FC Botoșani din martie 2017.

Vali Crețu scandal Leo Grozavu

FCSB a terminat la egalitate partida de pe teren propriu contra lui Sepsi, scor 1-1, din ultima etapă a turului Ligii 1, dar va termina anul 2020 pe primul loc, indiferent de rezultatului partidei dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova.

Vali Creţu, fundaşul dreapta de la FCSB, e departe de forma care i-a adus statutul de titular la echipa de pe primul loc din Liga 1 şi convocarea la naţionala României. În ultima perioadă a început să gafeze din ce în ce mai des, iar Gigi Becali s-a săturat şi a început să îi caute înlocuitor.

FANATIK a aflat că Ovidiu Popescu nu trebuia să se afle în primul 11 contra trupei lui Leo Grozavu. Nici mijlocaș central, postul său obișnuit, nici stoper, nici fundaș stânga, așa cum a evoluat. Dar decizia i-a aparținut cu câteva ore înainte de meci lui Gigi Becali, care i-a solicitat lui Toni Petrea introducerea lui Popescu din primul minut în banda stângă.

Managerul general al celor de la FCSB, Mihai Stoica, consideră că roș-albaștrii” au fost privați de un penalty în prima repriză a meciului cu SEpsi, dar spune că este mândru că echipa sa termină turul de campionat pe primul loc după mulți ani.

• (P) Cota BETANO pentru FCSB – Astra: 4,85 este cota pentru „total goluri: 1”. Vezi aici toate cotele!