Varela, evoluţie CEAS în Cupa Africii! Grupă infernală

Grupa B din Cupa Africii este una dintre cele mai echilibrate din această ediţie. Tunisia a trecut pe primul loc al grupei după ce a învins cu 2-1 Zambia, după ce a revenit de la 0-1. Fostul...
Autor: Marian Popovici | 22.01.2015 | 22:54

Grupa B din Cupa Africii este una dintre cele mai echilibrate din această ediţie. Tunisia a trecut pe primul loc al grupei după ce a învins cu 2-1 Zambia, după ce a revenit de la 0-1. Fostul atacant al Petrolului, Youness Hamza a evoluat 10 minute la tunisieni.

În al doilea meci al zilei, naţionala Ins. Capului Verde au încheiat la egalitate, 0-0 cu RD Congo. Fundaşul Stelei, Fernando Varela a avut o evoluţie sigură pentru Ins. Capului Verde, unde a evoluat şi mijlocaşul lui CSU Craiova, Nuno Rocha. După două meciuri, Ins. Capului Verde sînt pe locul 2, cu două puncte.

În ultima etapă, Tunisia va juca împotriva Republicii Democrate Congo, în timp ce Insulele Capului Verde pot să îşi asigure calificarea în sferturi dacă înving Zambia.