Victor Pițurcă, nemulțumit după Universitatea Craiova – Botoșani 3-1. “Am vorbit altceva la pauză! N-am mai putut să atacăm în repriza a doua”

Iuliana Spirache
în Universitatea Craiova
05/12/2019, 20:25
Victor Pițurcă la o conferință de presă susținută la stadionul Ion Oblemenco. Antrenorul, nemulțumit după Universitatea Craiova - Botoșani 3-1. Sursă foto: sportpictures.eu

Victor Pițurcă a vorbit la finalul meciului pe care Universitatea Craiova l-a câștigat în fața celor de la FC Botoșani, scor 3-1, în etapa a 19-a. Antrenorul oltenilor nu s-a declarat încântat de modul în care au jucat elevii săi în repriza a doua și recunoaște că se teme de următoarea partidă, cea pe care Craiova o va juca împotriva Astrei Giurgiu.

Victor Pițurcă, nemulțumit după Universitatea Craiova – Botoșani 3-1

“Orice meci e dificil. Am avut două goluri pe tabela de marcaj repede și până la pauză am primit un gol cu un șut de la 20 de metri.

Cu toate că am vorbit altceva cu jucătorii la pauză… nu am mai putut să atacăm în repriza a doua, să stăm bine, iar adversarii noștri au stat bine din punct de vedere psihic și ne-au pus probleme.

A fost un meci deschis și dacă reușeam să marcăm repede golul 3 atunci dădeam mai multe.

În etapa următoare întâlnim o echipă care a câștigat ultimele meciuri. Au un Tamaș, un Budescu în echipă și pot realiza orice.

Ne dorim victoria și să vedem ce o să reușim. Sunt mai moderat în declarații acum, dar să treacă aceste trei meciuri din 2019 și o să vedem ce realizăm în această pauză.

O luăm de la capăt și o să vedem. Nu vor fi schimbări majore. O să vedem dacă putem transfera 2-3 jucători”, a spus Victor Pițurcă la finalul meciului Universitatea Craiova – FC Botoșani.

Meciul dintre Astra Giurgiu și Universitatea Craiova are loc duminică, 8 decembrie, ora 20.30, în etapa 20 din sezonul 2019 – 2020, pe stadionul Marin Anastasovici.

Partida va fi transmisă de Telekom Sport, Look TV și Digi Sport, iar cele mai importante faze vor fi LIVE VIDEO pe FANATIK.