Nicio categorie

VIDEO / Atletico face DUBLA. A luat şi Supercupa! Simeone i-a dat o palmă arbitrului şi a fost ELIMINAT în minutul 25!

Atletico Madrid a cîştigat Supercupa Spaniei! Echipa pregătită de Diego Simeone a învins-o pe Real Madrid în cea de-a doua mansă a Supercupei Spaniei. Unicul gol al meciului a fost marcat de...
23.08.2014 | 01:28

Atletico Madrid a cîştigat Supercupa Spaniei! Echipa pregătită de Diego Simeone a învins-o pe Real Madrid în cea de-a doua mansă a Supercupei Spaniei. Unicul gol al meciului a fost marcat de noua achiziţie Mario Mandzukic în minutul 2, după o pasă venită de la Griezmann, tot un jucător transferat în această vară. În prima manşă, disputată pe Santiago Bernabeu, Real şi Atletico au terminat la egalitate, scor 1-1.

Loading the player…

Cristiano Ronaldo a început meciul pe banca de rezerve, fiind uşor accidentat, însă Carlo Ancelotti a recurs la el imediat după pauză. Lusitanul n-a reuşit să întoarcă rezultatul, aşa cum se aşteptau fanii galacticilor. Astfel, Atletico Madrid a cîştigat cel de-al doilea trofeu în ultimile luni, după titlul cîştigat sezonul trecut în Primera.

Diego Simeone n-a apucat să se bucure de pe banca de rezerve de victoria elevilor săi, întrucît a fost trimis în tribune în minutul 25 după ce i-a dat o palmă peste ceafă tuşierului.

Şi Real Madrid avut şi un om eliminat. Luka Modric a fost trimis la cabine în minutele de prelungire după ce a încasat două cartonaşe galbene.

Echipele de start:

Atletico Madrid: Moyá – Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira – Tiago, Gabi – Koke, Raúl García, Griezmann – Mandzukic

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Varane, Ramos, Coentrão – Modric, Kroos, Xabi Alonso – James, Benzema, Bale