VIDEO / Australia şi Coreea de Sud au cîştigat primele lor meciuri de la Cupa Asiei!

Australia a învins naţionala din Kuweit, în primul meci de la Cupa Asiei. Selecţionata ”cangurilor”, care de altfel este şi ţara gazdă a turneului, s-a impus cu scorul de 4-1. Golurile...
Autor: Claudiu Melinte | 10.01.2015 | 10:11

Australia a învins naţionala din Kuweit, în primul meci de la Cupa Asiei. Selecţionata ”cangurilor”, care de altfel este şi ţara gazdă a turneului, s-a impus cu scorul de 4-1. Golurile Australiei au fost marcate de Cahill (34), Luongo (44), Jerdinak (62) şi Troisi (92). De partea celaltă, Fadhel a marcat singurul gol al naţionalei din Kuwait în minutul 8. Australia şi Kuweit fac parte din grupa A, alături de Coreea de Sud şi Oman.

În celălalt meci al grupei A, Coreea de Sud a învins naţionala din Oman cu scorul de 1-0. Singurul gol al meciului a fost înscris de Cho Young-Cheol în minutul 45+1.